Forum

Bydgoszcz i Toruń -...
 
Notifications
Clear all

Bydgoszcz i Toruń - czerwiec 2021

Strona 2 / 9

Piter
(@piter)
Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 272
 

@aldona

Aldonka ty  zdaje się jesteś też z Gdańska? 


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

I owszem, jestem z Gdańska. Ale pod namiotem u Yvonne jeszcze nie spałam 🙂


OdpowiedzCytat
Piter
(@piter)
Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 272
 

@aldona

Mam nadzieję, że mi nic nieprzewidzianego nie wyskoczy i będę mógł się spotkać ze wszystkimi u Yvonne. Jestem na 200% nastawiony na ten wyjazd ale w życiu różnie bywa.

Jakby co to zabierzesz się z nami autkiem


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

Wiem, że jeszcze sporo czasu, ale jak byście widzieli plan? Mamy Bydgoszcz i Toruń, tak? Co pierwsze? Pytam, bo jestem zależna od pociągów i ogranicza mi topole manewru nieco 😉


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
Topic starter  
Wysłany przez: @maruta

Wiem, że jeszcze sporo czasu, ale jak byście widzieli plan? Mamy Bydgoszcz i Toruń, tak? Co pierwsze? Pytam, bo jestem zależna od pociągów i ogranicza mi topole manewru nieco 😉

Maruto, pisałam wcześniej, że proponuję, aby w sobotę zwiedzić Bydgoszcz, a w niedzielę Toruń.

Dzięki temu większość osób (z Warszawy, z Gdańska), będzie miała po zwiedzaniu bliżej do domu.

Co o tym sądzicie?


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
Topic starter  

Maruto, a dasz radę przyjechać już w piątek?


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

@yvonne

Pewnie tak, ale opcję po pracy mam właściwie jedną, pociąg 1758. Na cokolwiek wcześniejszego potrzebowałabym urlopu. Stąd też tak wczesne pytanie o plan zajęć 😉


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
Topic starter  
Wysłany przez: @maruta

@yvonne

Pewnie tak, ale opcję po pracy mam właściwie jedną, pociąg 1758. Na cokolwiek wcześniejszego potrzebowałabym urlopu. Stąd też tak wczesne pytanie o plan zajęć 😉

Maruto, moja Madzia, którą poznałaś we Wrzeniu Świata, jeździ czasem z mężem na weekend do Bydgoszczy i wtedy zawsze jadą już w piątek.

Będę się z nią widziała jutro i spróbuję podpytać, czy akurat w ten czerwcowy weekend planują przyjazd.

Jeśli by jechali, to na pewno Cię zabiorą.

Dam znać 🙂


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

My niestety będziemy załadowani po sufit jadąc z dziewczynkami.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

@yvonne

Dzięki, ale naprawdę pociąg to nie jakiś problem, chodzi tylko o samo planowanie. Obecnie połączenia są trochę ograniczone, więc muszę zgrać parę elementów i stąd mi wygodniej, jeśli jakieś ramy są wcześniej.

 


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
Topic starter  

Maruto, jeśli ostatecznie przyjedziesz pociągiem, to Adam Cię oczywiście odbierze.

 


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @aldona

Milady zabierzesz namiot?

Tak, namiot zabieram. Dwuosobowy.;)

Wysłany przez: @maruta

Pewnie tak, ale opcję po pracy mam właściwie jedną, pociąg 1758.

Kurcze, my niestety tak jak napisał Kustosz, jadąc z dziewczynkami jesteśmy niemożebnie załadowani. A teraz trzeba będzie zabrać ze sobą dodatkowo namiot, kołdry, poduszki, koce etc. Tym bardziej, że one nigdy nie spały pod namiotem więc musimy być przygotowani na różne scenariusze. Ale na krótkie dystanse po Bydgoszczy czy do Torunia na pewno możemy posłużyć miejscem, najwyżej bagaż się wrzuci na chwilę do innego samochodu.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @milady

Tak, namiot zabieram. Dwuosobowy.;)

Dla mnie? 


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @aldona

Dla mnie? 

Może być dla Ciebie z opcją dokwaterowania drugiej osoby.;)

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @milady

z opcją

To wezmę swój namiot, bez opcji 🙂


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
Topic starter  

Dobra wiadomość: pan Gondolier (tak na niego mówię) zrobi dla nas wyjątek i zorganizuje nam rejs swoją klimatyczną łódką 🙂

Prawdopodobnie. Tak na 90 procent.

Na razie nie pływa, bo ma strasznie dużo pracy. Buduje houseboaty i podobno jest teraz na nie ogromne zapotrzebowanie.

Mam nadzieję, że się uda, bo to byłby jeden z najmilszych punktów programu w Bydgoszczy.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

@yvonne

No i fajnie. Mam tylko nadzieję, że w pakiecie zarezerwowałaś też ładną pogodę:) Może być taka jak dziś. Bo my dzisiaj spacerek, rowerek, tarasik i piwko. Tylko póki co nie chciało mi się picować kajaku po zimie:)


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @kustosz

w pakiecie zarezerwowałaś też ładną pogodę:

W razie czego weźmiesz parasol 🙂


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
Topic starter  

Pytanie do zwiedzających Bydgoszcz.

Otóż moim zdaniem bezsprzecznie najciekawszym miejscem do zwiedzania w moim mieście jest Exploseum (myślę, że Milady potwierdzi).

Niestety, aktualnie grupa zwiedzająca z przewodnikiem może liczyć maksymalnie 5 osób (nie licząc przewodnika rzecz jasna).

Być może w czerwcu coś się zmieni, ale pan, który odebrał telefon, nie potrafił mi tego zagwarantować.

I tutaj musi zapaść Wasza decyzja.

Czy chcecie się podzielić na dwie pięcioosobowe grupy i zwiedzić Exploseum, czy sobie podarować, poczekać na całkiem normalne czasy i wtedy zwiedzić razem?

Do tej pory z ekipą samochodzikową zwiedzaliśmy to zawsze razem i tak jest najciekawiej.

Ale oczywiście w grupach pięcioosobowych też będzie świetnie, bo to jest naprawdę bardzo ciekawe miejsce.

Proszę, aby wszyscy planujący przyjazd się wypowiedzieli.

Zaczynam nam organizować dzień i chciałabym wiedzieć, czy Exploseum też rezerwować, czy na to miejsce zaplanować coś innego.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

@yvonne

A czy właściwie wiadomo, ile będzie osób i gdzie?

Wydaje mi się, że jeśli w grę wchodzi zwiedzanie grupami to ważne jest, ile czasu zajmuje taka tura. Na stronie piszą, że ok. 2 godzin? Czy jest w pobliżu jakaś opcja dla osób, które w danym momencie nie zwiedzają?


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 9
Share: