Forum

Żuraw i czapla, alb...
 
Notifications
Clear all

Żuraw i czapla, albo Sylwester 2023 i Zlot 2024

Strona 2 / 3

Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @seth

Głupio byłoby proponować pomoc, nie tylko dlatego, że w zasadzie się nie znamy, ale z czymkolwiek nie walczysz, trzymam kciuki i życzę sił.

Chyba zbyt dramatycznie zabrzmiało to co napisałem:) Po prostu nowe wyzwania, cholernie mało czasu i wiele znaków zapytania. Ale dzięki Seth!


OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 

@kustosz

Dobrze, że to tylko to 😉


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3542
 

Mi bardziej chodzi o to, żeby zdecydować, czy się spotykamy i jeśli tak, to mieć to na uwadze przy robieniu planów na przyszły rok. Jak już wspominałam, na Boże Ciało często planuję urlop. Jeśli ktoś zaproponuje spotkanie w tym terminie np. w marcu, jest duża szansa, że będę już coś miała zaklepane.

Pytanie numer dwa - czy mamy jakiś pomysł, gdybyśmy się zdecydowali?


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3581
Topic starter  

Zgadzam się z Marutą

Byłoby fajnie podjąć jakąś decyzję czy coś organizujemy czy nie.

Ja mam ochotę na spokojny długi weekend w jakimś pięknym niekomercyjnym regionie.

Na przykład na Pojezierzu Drawskim.

Tam jest kilka naprawdę fajnych pensjonatów położnych prawie w głuszy. 

Ostatnio odkryłam Siedlisko Lecą Żurawie, którego nazwa i oferta bardzo mi się podoba.

W okolicy kilka ciekawych miasteczek: jeżycjadowy Czaplinek :), Złocieniec, Szczecinek, Drawsko, Połczyn Zdrój,  Borne Sulinowo ...

Oczywiście jestem otwarta na Wasze propozycje  🙂

Post został zmodyfikowany 6 miesięcy temu przez Yvonne

OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3542
 

Pojezierze Drawskie jest super, ale daleko od Warszawy i z kiepskim dojazdem - sześć godzin nieprzerwanej jazdy samochodem, ponad siedem komunikacją. Należałoby odjąć prawie dwa dni na podróż, zwłaszcza że mówimy o zatłoczonym długim weekendzie. Optowałabym za czymś bardziej dostępnym dla wszystkich. Na mapie mniej więcej pośrodku wypada Jezioro Gopło 😉


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3581
Topic starter  

Jeśli bierzemy pod uwagę uczestników z Warszawy i Bydgoszczy, to pośrodku jest Włocławek i Płock  🙂


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3542
 

@yvonne 

Ja brałam pod uwagę jeszcze Łódź i Poznań 😉 A można dodać też Olsztyn i Gdańsk... W każdym razie wolałabym rejon mniej więcej tak samo dostępny dla wszystkich, chyba że ktoś zadeklaruje, że długi dojazd mu nie przeszkadza.


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3581
Topic starter  

Rozumiem, że pomysł wyjazdu sylwestrowego się nie przyjął?

Nie ma chętnych?

To może zmieńmy nazwę wątku na zlotową?
 


OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 480
 

Pojezierze Drawskie faktycznie ciut za daleko. Może okolice Iławy? Z Bydgoszczy, Łodzi, Poznania i Warszawy dużą część trasy da się zrobić ekspresówkami. 

Mówiąc o okolicach Iławy, narzuca się oczywiście Jerzwałd, ale jest sporo innych miejsc. Choćby ten pensjonat pod Gardzieniem w starej szkole.

„Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna”

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3542
 
Wysłany przez: @yvonne

 

To może zmieńmy nazwę wątku na zlotową?
 

Dobry pomysł.


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1926
 
Wysłany przez: @irycki

Mówiąc o okolicach Iławy, narzuca się oczywiście Jerzwałd,

My już mamy zarezwowany Sarnówek na Boże Ciało,  więc jakby w okolicy był zlot, to dalibyśmy radę wpaść  🙂


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3581
Topic starter  
Wysłany przez: @teresa-van-hagen
Wysłany przez: @irycki

Mówiąc o okolicach Iławy, narzuca się oczywiście Jerzwałd,

My już mamy zarezwowany Sarnówek na Boże Ciało,  więc jakby w okolicy był zlot, to dalibyśmy radę wpaść  🙂

Gdzie macie rezerwację?

W jakimś pensjonacie?


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3542
 

@yvonne 

Sarnówek to chyba jeden ośrodek, zresztą wręcz legendarny 😉

https://plejada.pl/newsy/spedzilem-wakacje-w-osrodku-wypoczynkowym-tvp-tak-wyglada-od-srodka-zdjecia/776qdft

Teresa, jest tam coś jeszcze?

 


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3581
Topic starter  
Wysłany przez: @maruta

@yvonne 

Sarnówek to chyba jeden ośrodek, zresztą wręcz legendarny 😉

https://plejada.pl/newsy/spedzilem-wakacje-w-osrodku-wypoczynkowym-tvp-tak-wyglada-od-srodka-zdjecia/776qdft

Teresa, jest tam coś jeszcze?

 

Nigdy o nim nie słyszałam. 

Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam,  gdzie jest ta miejscowość  🙂

Musiałam sprawdzić. 


OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 480
 
Wysłany przez: @teresa-van-hagen
Wysłany przez: @irycki

Mówiąc o okolicach Iławy, narzuca się oczywiście Jerzwałd,

My już mamy zarezwowany Sarnówek na Boże Ciało,  więc jakby w okolicy był zlot, to dalibyśmy radę wpaść  🙂

Miałem wrażenie, jak rozmawialiśmy przy okazji Mirkowego jubileuszu, że nie byliście zachwyceni warunkami w Sarnówku? Ale pewnie źle zrozumiałem skoro powtarzacie. 🙂

W sumie jeśli mają domki/pokoje dwuosobowe z łazienkami to może być i Sarnówek.

Zresztą z Andrzejówki tam nawet na piechotę da się bez problemu dojść.

 

 

„Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna”

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1926
 

Nie, moja rodzina była zachwycona Sarnówkiem, jeździmy tam regularnie:) Dlatego w tym roku przy wyjeździe od razu zarezerwowalismy pokoj. 

Ten artykuł z Plejady jest bardzo tendencyjny. Sarnówek ciągle remontują,  nasze pokoje są zawsze czyściutkie i świeże. 

Jest jakieś zaplecze dla dzieci, plaża na której można się kąpać i niewielka wypożyczalnia sprzętu. Można wykupić posiłki. Ośrodek jest w środku lasu.

Tam zatrzymują się goście Mirka, czyli dla nich jest ok 🙂

Andrzejówka ma swój klimat, ale nie jest nad jeziorem.

Dla mnie głównym problemem było to, że do Jerzwałdu jest kilkanaście kilometrów, więc zawsze trzeba było podjechać samochodem...

To duży ośrodek, więc oczywiście narażonym jest się na różne sąsiedztwo, ale jak dotąd nie było najgorzej 🙂

Nie wiem kto z nas marudził na Sarnówek, ale może to był jakiś chwilowy problem 🙂

Post został zmodyfikowany 5 miesięcy temu 2 times przez Teresa van Hagen

OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1926
 
Wysłany przez: @irycki

W sumie jeśli mają domki/pokoje dwuosobowe z łazienkami to może być i Sarnówek

https://sarnowek.tvp.pl/galeria

Tam są dwupiętrowe pawilony, nie domki. Oczywiście z łazienkami. Chyba są pokoje z różnymi standardem. 


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3542
 

Sarnówek na Boże Ciało chyba cały zajęty...


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1926
 

Zazwyczaj Mirek go zaklepuje. O czas jego koncertu. Ale lepiej zadzwonić i się dopytać, bo my tak zawsze dostajemy pokój. Teraz jest jeszcze wcześnie...


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Sarnówek ma plusy i minusy. Jest duży, niezbyt piękny i bez klimatu ale jest nad jeziorem. Andrzejówka jest kameralna ale nie jest położona nad jeziorem. Tyle, że w tym roku w Boże Ciało, na terenie wokół Andrzejówki organizowali jakiś wielki event, więc był hałas. No i plusem Sarnówka w Boże Ciało są mirkowe jam session.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3
Share: