Forum

Bydgoszcz i Toruń -...
 
Notifications
Clear all

Bydgoszcz i Toruń - czerwiec 2021

Strona 9 / 9

PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 
Wysłany przez: @hebius

Ten młyn jest świetnie zrewitalizowany. 

Prawda? Zupełnie przypadkiem, po 7 latach zrobiłem prawie takie samo zdjęcie 🙂

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

Podobały mi się młyny i cieszę się, że zobaczyliśmy je s takim momencie. Z wyjaśnień przewodnika wynika, że będą tam różne przedsięwzięcia z oryginalnym przeznaczeniem gmachu nie mające wiele wspólnego. Czyli sam budynek pewnie "zniknie", stanie się tłem. W tym momencie robi szczególne wrażenie, zwłaszcza że części drewniane tak dobrze się zachowały.


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @aga

No patrz, a u mnie w skrzynce pusto.

Ajć, do Hebiusa wysyłamy kartki z różnych miejsc, które odwiedzamy ponieważ pochwalił się kiedyś na forum, że zbiera kartki pocztowe i jakoś tak nam się utarło.:) Ale jeśli chcesz to już wpisuję Cię na "listę pocztówką" więc sprawdzaj regularnie swoją skrzynkę tym bardziej, że my lubimy wysyłać kartki.:)

Wysłany przez: @yvonne

Jakież było moje zdziwienie, gdy następnego dnia wyjęłam tę właśnie kartkę z mojej własnej skrzynki z przypiętą małą karteczką, a na niej nakreśloną adnotacją: "Brak adresata" 🙂

Niesamowite! A pytałaś mnie o ten adres i pamiętam, że powiedziałam iż później sprawdzę to wpiszę... I jak zwykle zapomniałam. Dobrze, że kartka wróciła do Ciebie i stamtąd do miejsca przeznaczenia a nie do kosza. Wtedy pewnie moglibyśmy pomyśleć, że Hebius to małpa i nawet nie podziękuje za kartkę.:)

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @pawelK

Bydgoszcz przywitała nas deszczem…

… gorzej, ulewą i dziurami na drodze wjazdowej.

To dlatego, że przyjechaliście dzień później. My w piątek dotarliśmy bardzo późno, ale udało nam się jeszcze spędzić z gospodarzami oraz gośćmi miły wieczór na ogrodzie.:)

Wysłany przez: @pawelK

gdzie zdążyliśmy z oczekującą nas grupą wycieczkową wypić jeszcze kawę i zjeść szarlotkę z lodami w Fanaberii.

Fanaberia to świetne miejsce z pysznymi deserami i niepowtarzalną atmosferą. Obiecałam sobie, że będę tam zaglądać zawsze kiedy będę w Bydgoszczy. Szkoda tylko, że nie mogłam zostać do poniedziałku. Spacerując (nawet w deszczu) udało mi się wyśledzić kilka ciekawych butików, do których chętnie bym zajrzała. Więc kto wie, może wybiorę się do Bydgoszczy na zakupy.:)

Wysłany przez: @pawelK

Z Rynku kierujemy się na ulicę Długą, gdzie grupa zwiedza Muzeum Mydła i Historii Brudu

To była moja druga wizyta w tym muzeum. Obie będę wspominać bardzo dobrze choć tym razem nie rozpiszę się na ten temat ponieważ zmogła mnie nagła niedyspozycja.:(

Wysłany przez: @pawelK

Zamówiłem, standardowo, krem z pomidorów.

Dokładnie tak samo jak ja. Zazwyczaj zamawiam tę zupę (chyba, że mam do wyboru barszcz czerwony).

PawelK, dzięki za relację i sporo świetnych zdjęć, szczególnie tych z młynów Rothera. I jeszcze raz gorąco dziękuję Yvonne za wzorowe pełnienie roli przewodnika po Bydgoszczy. Była tak profesjonalna, że podczas oglądania pomnika Łuczniczki przystąpił do nas jakiś Pan, który słuchał Yvonne z niemniejszą niż nasza uwagą.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @maruta

Podobały mi się młyny i cieszę się, że zobaczyliśmy je s takim momencie. Z wyjaśnień przewodnika wynika, że będą tam różne przedsięwzięcia z oryginalnym przeznaczeniem gmachu nie mające wiele wspólnego. Czyli sam budynek pewnie "zniknie", stanie się tłem.

Maruta, mam podobne odczucia. Młyny Rothera to olbrzymia przestrzeń, która zapewne w ciągu najbliższych lat zapełni się przeróżnymi atrakcjami i tak jak napisałaś, sam młyn stanie się tłem dla tego wszystkiego. Ale tak czy siak, to lepsze rozwiązanie niż gdyby budynek miał konsekwentnie niszczeć.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Hebius
(@hebius)
Męber Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3029
 
Wysłany przez: @milady

Wtedy pewnie moglibyśmy pomyśleć, że Hebius to małpa i nawet nie podziękuje za kartkę.:)

Zawsze dziękuje, a przynajmniej wrzucam na FB, a wtedy możesz sama zobaczyć, że kartka dotarła 😀


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 

Na wycieczkę po Toruniu zaprasza tutaj.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 
Wysłany przez: @pawelk

Na wycieczkę po Toruniu zaprasza tutaj.

O mostach w słyszałam, o piernikach też, nawet o starówce 😉 i Koperniku, ale żeby smok toruński?


OdpowiedzCytat
Piter
(@piter)
Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 272
 

@aga

To nie był smok, tylko taki mały smoczek🦖


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 
Wysłany przez: @aga

O mostach w słyszałam, o piernikach też, nawet o starówce 😉 i Koperniku, ale żeby smok toruński?

Też nie słyszałem ale okazało się, że jest i to całkiem sympatyczny.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

@Yvonne, a w tym miejscu byliście?

Zachem w Bydgoszczy


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
Topic starter  
Wysłany przez: @maruta

@Yvonne, a w tym miejscu byliście?

Zachem w Bydgoszczy

Ja byłam już chyba pięć razy.

Moim zdaniem to najciekawsze miejsce do zwiedzania, jeśli chodzi o Bydgoszcz.

Pisałam Wam, że planowałam Was tam zabrać, ale w maju powiedziano mi, że wpuszczają grupy pięcioosobowe.

Zrobimy następnym razem 🙂


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

@yvonne 

Nieprecyzyjnie się wyraziłam - chodziło mi o to, czy te miejsca liczą się jako Exploseum i można je zwiedzać.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

Powracają wspomnienia...

1632495257-IMG_20210924_165130_1.jpg
1632495511-IMG_20210924_165723_1.jpg
 
Trzeba będzie w końcu zjeść tego pierniczka, może już dojrzał 😉

OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Maruta, wydaje mi się, że mam ten sam kształt pierniczka.:) Daj znać czy zjadliwe. Mój nadal leży zapakowany w salonie.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

@milady 

Pierwsza próba o mały włos skończyłaby się wizytą u dentysty... Gwoździe można wbijać.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @maruta

Pierwsza próba o mały włos skończyłaby się wizytą u dentysty..

A trzeba było najpierw pomacać i palpacyjnie stwierdzić, czy twarde do zjedzenia czy twarde nie do zjedzenia 🙂 Mogłaś sobie w herbatce pomaczać 🙂


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @maruta

@milady 

Pierwsza próba o mały włos skończyłaby się wizytą u dentysty... Gwoździe można wbijać.

Maruta, podejrzewam, że z moim będzie podobnie. Tak więc idąc za radą Aldony najpierw poproszę Kustosza żeby skosztował.:)

 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Trza było zeżreć od razu jak było mięciutkie i mniam, jako i jam żem uczynił:)


OdpowiedzCytat
Strona 9 / 9
Share: