Forum

Nasz TOP zagraniczn...
 
Notifications
Clear all

Nasz TOP zagranicznych wykonawców muzycznych - eliminacje

Strona 4 / 5

Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Czas na podsumowanie. Zagłosowało 9 osób, do ostatniego etapu (nieograniczona czasowo ankieta, która utworzę w oddzielnym wątku) zakwalifikowało się 20 wykonawców, którzy w głosowaniu zebrali przynajmniej 5 głosów. W finale będziemy wybierać już tylko 5 wykonawców.

Zwycięzcą eliminacji jest Depeche Mode, na ten zespół zagłosowali wszyscy. Największym zaskoczeniem jest dla mnie bardzo dobry wynik Joy Division, wydawało mi się, że to jednak dość niszowa muza.

1648883570-top-muza-1.png
1648883612-top-muza-2.png
1648883636-top-muza-3.png
Post został zmodyfikowany 2 lata temu 3 times przez Kustosz

OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 

Nawet nie jestem zaskoczony 🙂

@Kustosz, Joy Division to jest niszowa muzyka i tego rodzaju głosowanie niczego w tej kwestii nie zmienia. Próbka jest po prostu inna.


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3582
 
Wysłany przez: @kustosz

 

Zwycięzcą eliminacji jest Depeche Mode, na ten zespół zagłosowali wszyscy.

Absolutnie mnie to nie dziwi 🙂

To najlepszy zespół wszech czasów!


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @yvonne

To najlepszy zespół wszech czasów!

Aż tak to nie:) Lubiłem w podstawówce, wtedy słuchało się płyt "Construction time again" i "Some great rewards". A mój ulubiony utwór z tego okresu to ten:


OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 

@kustosz 

A mój ten 👇

https://m.youtube.com/watch?v=o3EAzf5fDpY


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Tak sobie właśnie odświeżam i muszę powiedzieć, że "Some great rewards" to naprawdę dobra płyta, która świetnie wytrzymała próbę czasu. Zresztą wtedy ukształtował się w pełni ten mroczny, charakterystyczny styl Depeche Mode.


OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 

@kustosz 

Coś w tym jest 😉


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Bo pierwsze dwie płyty to zawstydzająco słabieńkie były:)

Post został zmodyfikowany 2 lata temu przez Kustosz

OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 

Cudowna młodzieńcza fantazja 🙂

W składzie jeszcze Vince Clarke, który założył też Yazoo i Erasure 😉


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @seth_22

W składzie jeszcze Vince Clarke, który założył też Yazoo i Erasure

Tak, i produkował z nimi takie same kaszaniaste kawałki jak ten:)


OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 

A nie gorsze?


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @seth_22

A mój ten

A mój ten


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3582
 
Wysłany przez: @aldona
Wysłany przez: @seth_22

A mój ten

A mój ten

No to jest taki wyciskacz, że aż ciarki przechodzą. Tym utworem Martin sprawił, że pewnie duża część depeszówek wahała się czy woli Dave'a czy Martina 🙂


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @aldona

A mój ten

Hmm... dziwny wybór, ten utwór jest zerowo depeszowaty. Jeśli więc ktoś wskazuje go jako ulubiony należałoby domniemywać, że w istocie nie przepada za zimnym, industrialnym stylem Depeche Mode.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @kustosz

w istocie nie przepada za zimnym, industrialnym stylem Depeche Mode.

No jakoś tak ogólnie faktycznie nie przepadam. Lubię parę kawałków, ale nigdy nie byłam w grupie "depeszówek". Jakoś mnie te tłumy piszczących lasek onieśmielały. 

Post został zmodyfikowany 2 lata temu przez Aldona

OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @aldona

ale nigdy nie byłam w grupie "depeszówek". Jakoś mnie te tłumy piszących lasek onieśmielały. 

Ta moda na Depeche Mode i tłumy depechowców na ulicach to już chyba początek lat 90? Bo mnie już wtedy takie rzeczy mało emocjonowały.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @kustosz

początek lat 90

Tak mi się też kojarzy. U mnie te mniejsze zainteresowanie DM wzięło się raczej z tego, że muzycznie interesowałam się w tym czasie czymś innym.


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3582
 
Wysłany przez: @kustosz
Wysłany przez: @aldona

ale nigdy nie byłam w grupie "depeszówek". Jakoś mnie te tłumy piszących lasek onieśmielały. 

Ta moda na Depeche Mode i tłumy depechowców na ulicach to już chyba początek lat 90? Bo mnie już wtedy takie rzeczy mało emocjonowały.

Ja zaczęłam słuchać w siódmej klasie, czyli w 91-92.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Ja Depeche Mode słuchałem w 1983 i 1984. W takim znaczeniu, że nagrywałem płyty i odtwarzałem je sobie w domu. Później już nigdy ich płyt nie nagrywałem i nie kupowałem (z jednym wyjątkiem, mam na CD składankę DM z przebojami z lat 80), bo nastały czasy punkowe, post punkowe, undergroundowe i słuchało się zupełnie czego innego. Ale jak gdzieś tam sobie Depeche Mode leciało to nie sprawiało mi to przykrości:)

Przypomniało mi się, że z nazwą Depeche Mode po raz pierwszy spotkałem się w gazecie, chyba w Dzienniku Ludowym. Dziennikarz wrzucił ich do jednego wora z Duran Duran i Ultravox. Lubiłem w owym czasie oba te zespoły, zwłaszcza Ultravox, w dodatku bardzo spodobała mi się nazwa Depeche Mode, więc się zainteresowałem:)


OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 
Wysłany przez: @kustosz

Ja Depeche Mode słuchałem w 1983 i 1984. W takim znaczeniu, że nagrywałem płyty i odtwarzałem je sobie w domu. Później już nigdy ich płyt nie nagrywałem i nie kupowałem (z jednym wyjątkiem, mam na CD składankę DM z przebojami z lat 80), bo nastały czasy punkowe, post punkowe, undergroundowe i słuchało się zupełnie czego innego. Ale jak gdzieś tam sobie Depeche Mode leciało to nie sprawiało mi to przykrości:)

Przypomniało mi się, że z nazwą Depeche Mode po raz pierwszy spotkałem się w gazecie, chyba w Dzienniku Ludowym. Dziennikarz wrzucił ich do jednego wora z Duran Duran i Ultravox. Lubiłem w owym czasie oba te zespoły, zwłaszcza Ultravox, w dodatku bardzo spodobała mi się nazwa Depeche Mode, więc się zainteresowałem:)

Kustoszu, a Defekt Muzgó znasz? 


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5
Share: