Forum

Notifications
Clear all
Poll results: Najładniejsze zdjęcie miesiąca- czerwiec 2021- dogrywka
Voter(s): 9
Poll is closed lip 08, 2021
Zdjęcie 1- Do bitki i do wypitki  -  votes: 2 / 22.2%
2
22.2%
Zdjęcie 2- Fabryka nastroju  -  votes: 3 / 33.3%
3
33.3%
Zdjęcie 3- Wizje(r) przeszłości  -  votes: 4 / 44.4%
4
44.4%

Konkurs fotograficzny "Najładniejsze zdjęcie miesiąca"- czerwiec 2021- dogrywka

Strona 1 / 2

Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  

Szybka dogrywka, 3 fotki, jeden dzień na głosowanie, każdy ma jeden głos. 

Zdjęcie 1- Do bitki i do wypitki

1625118293-Zdjecie-1.jpg
 
 
Zdjęcie 2- Fabryka nastroju
1625118460-Zdjecie-2.jpeg
 
 
Zdjęcie 3- Wizje(r) przeszłości
1625118524-Zdjecie-3.jpg

Cytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 

No to chyba mamy zwycięzcę czerwcowego konkursu - zdjęcie numer 3 Wizje(r) przeszłości wygrało.

 

 

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  

Chcecie się jeszcze pobawić w typowanie (takie jawne na forum) autorów zdjęć? To może być fajna zabawa, bo mamy w tym miesiącu sporo fotek i nie będzie to takie proste. 

 


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 

Ja wybierałem z czterech i nadal wydaje mi się, że wybrałem najciekawsze.

IMO wszystkie zdjęcia były fajne ale szczerze powiem, że nie wygrał mój faworyt. Dla mnie zdjęcie z drugiego miejsca jest klasą samą w sobie i miejsce i ujęcie. Na wygrywające nie głosowałem bo... czegoś mi w nim brakuje. Sam też robię zdjęcia w tej konwencji ale dotychczas chyba z żadnego nie byłem zadowolony i może coś w tym jest, że sam nie wiem czego oczekuję od takiego zdjęcia.

Moje cztery były takie.

1625779149-Collage_Fotor.jpg

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 

Dla mnie zdecydowanie najlepszym zdjęciem tej tury było zdjęcie, które wygrało, czyli wizjer.

Szczerze mówiąc myślałam, że wygra zdecydowaną przewagą punktów.

Jako drugie urzekło mnie zdjęcie Pawła, jak się okazuje po powyższym poście 🙂


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 

Kiedy poznamy autorów zdjęć?


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  
Wysłany przez: @yvonne

Kiedy poznamy autorów zdjęć?

A proszę bardzo.

W tym miesiącu trudno było nam wybrać zwycięzcę. Zdjęcia były ciekawe, więc wcale się nie dziwię. Temat ewidentnie wszystkim podpasował. 

Tytuł "Najładniejszego zdjęcia czerwca 2021" wywalczyło sobie Zdjęcie 3- Wizje(r) przeszłości- autor Maruta. Gratulacje! Była to również jedna z dwóch fotek na które głosowałam :).

Drugie miejsce zdobyło Zdjęcie 2- Fabryka nastroju- autor Kustosz. 

Trzecie natomiast Zdjęcie 1- Do bitki i do wypitki- autor PawelK.

Po 3 głosy zdobyły: Zdjęcie 5- Strażnicy opuszczonej  kamienicy- autor Aldona i Zdjęcie 7- Mission accomplished- autor Milady.

2 głosy otrzymało Zdjęcie 8- Stare vs. nowe- autor Aga (dziękuję bardzo :)).

1 głos dostało Zdjęcie 6- Wylewka mię urzekła- autor Nietajenko.

W tej turze bez głosów pozostał Zdjęcie 4- W gotowości- autor Hebius.

 

Jeszcze raz serdecznie gratuluję Marucie, no i oczywiście czekamy na propozycję bloku tematycznego zdjęć sierpniowych.

Dziękuję wszystkim autorom, frekwencja w tym miesiącu była wysoka, co mnie bardzo ucieszyło. Dziękuję też głosującym i zapraszam do dalszej zabawy.

 


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Gratuluję Maruto, ale ja od początku stawiałem na zdjęcie Pawła. Podobał mi się kontrast między urbexowym charakterem miejsca a dość ekskluzywnie wyglądającym sprzętem do relaksu:) W każdym razie niezła zmyłka, bo przed ujawnieniem autorów mógłbym się założyć, że Maruty są strażnicy kamienicy, w końcu eksplorowała warszawską Pragę. No i fajnie, że ktoś nowy zaproponuje kolejny temat.

Paweł prosił o ujawnienie konkursowych miejscówek. Moja fabryka nastroju to Fabryka Adama Ossera w Łodzi, prześwietny urbex w sercu miasta, do którego, o dziwo, da się wejść bez żadnych trudności. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy się utrzyma bo planowane są tam jakieś prace budowlane. Tak więc, spieszcie się eksplorować urbexy, tak szybko się rewitalizują;).

1625831149-fossera1.jpeg
1625831179-fossera2.jpeg
1625831202-fossera3.jpeg
Więcej zdjęć ma Milady. Zresztą jej konkursowa fotka też pochodzi z tego miejsca. 
 
Post został zmodyfikowany 3 lata temu 4 times przez Kustosz

OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 
Wysłany przez: @kustosz

przed ujawnieniem autorów mógłbym się założyć, że Maruty są strażnicy kamienicy

Też tak typowałem, więcej, byłem przekonany na 100%.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @kustosz

są strażnicy kamienicy, w końcu eksplorowała warszawską Pragę.

Strażnicy siedzą przy kamienicy na ul. Górnośląskiej 22. 🙂 


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3531
 

Ja moje krasnale wkleiłam do relacji z którejś Pragi, więc tu już ich nie dawałam.

Dziękuję za głosy, zwłaszcza że zdjęcie nie wyszło jak sobie wyobrażałam - za pierwszym razem miałam tylko komórkę, a za drugim światło było inne.

Gratulacje dla wszystkich uczestników, świetne zdjęcia i miejscówki, szczególnie te, które można było głębiej zbadać.


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

A mnie zdjęcia z krasnoludkami nawet jakoś podświadomie kojarzyło się z Aldoną.:)

Głosowałam na pierwsze i ostatnie zdjęcie. Tylko pierwsze przeszło do dogrywki i tam także otrzymało mój głos. Z kolei typowałam, że autorem wizjera jest Piter.

Jak już zdradził Kustosz swoje zdjęcie także popełniłam w fabryce Adama Ossera. Bardzo fajny urbex, kiedyś ze znajomym z OC wlazłam na jej dach i patrzyłam sobie na przechodniów i oświetlone miasto. Tym razem wlazłam jedynie na pierwsze piętro. Niestety schody nie mają barierek i nie czułam się tego dnia na tyle pewnie żeby zajrzeć na dach.

Dorzucam też kilka zdjęć z fabryki.

Kustosz podczas proces twórczego.

1625838458-IMG_0289.jpg

To co według mnie najniebezpieczniejsze w takich miejscach - otwarte szyby windowe.

 
1625838523-IMG_0306.jpg
1625838983-IMG_0285.jpg
1625838998-IMG_0303.jpg
1625839016-IMG_0309.jpg
Post został zmodyfikowany 3 lata temu 4 times przez Milady

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 

@milady schody są mega kozackie.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 

Kurczę, gdy Kustosz zaproponował temat to wydawało się, że nie ma nic łatwiejszego niż podjechać w znane miejsce i cyknąć kilka zdjęć. I okazało się, że wcale nie jest tak prosto. Chciałem wykorzystać podwórka kamienic z getta warszawskiego przy Waliców. Ostatnie, dwie kamienice cały czas stoją ale są puste. Gdy tam byłem widziałem, że przychodziły wycieczki z Izraela oglądać. Niestety/stety gdy podjechałem na Wolę bramy do podwórek były zamknięte na solidne kłódki a okna zabite płytami. Wygląda na to, że ktoś kupił zabytki. Ciekawe co dalej.

W tej sytuacji drugą opcją było miejsce, na które mam ochotę ale trzeba się przygotować. Baseny Skry. Fajne miejsce ze zdewastowanymi budynkami okołobasenowymi i kilkoma basenami. Niestety również tutaj ktoś się mocno postarał aby na lato zabezpieczyć teren, widać było nowe elementy ogrodzenia i łaty na dziurach. Było jedno miejsce gdzie siatka już była znów naruszona ale nie byłem przygotowany na metrowej wysokości chwasty.

Fort Szczęśliwice był nieplanowany i trafił się zupełnie przypadkiem.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @pawelk

Baseny Skry. Fajne miejsce ze zdewastowanymi budynkami okołobasenowymi i kilkoma basenami.

PawełK, zachęciłeś mnie. Możemy zorganizować tam jakąś wyprawę np. na jesień, we wrześniu. Chwasty nie powinny wtedy mieć metra wysokości a przez wakacje może pojawić się więcej możliwości wejścia.:)

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Piter
(@piter)
Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 272
 

Wszystkie zdjęcia są fajne ale w mojej opinii schody najlepsze.

Gdy pierwszy raz na nie spojrzałem nie wiedziałem co to jest, chwilę potrwało zanim oczy przyswoiły sobie obraz i zaczęły rozróżniać szczegóły.

Gratuluję zwycięzcy. 


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Piter, Twojego zdjęcia zabrakło w tej edycji. 🤨 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Piter
(@piter)
Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 272
 
Wysłany przez: @milady

Piter, Twojego zdjęcia zabrakło w tej edycji. 🤨 

Zabrakło weny twórczej 😁


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @piter

Zabrakło weny twórczej

No nie gadaj 😀 A ten dworek na Jaśkowej? Co go proponowałam zwiedzić, ale się przestraszyłeś? 😀


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 
Wysłany przez: @milady

PawełK, zachęciłeś mnie. Możemy zorganizować tam jakąś wyprawę np. na jesień, we wrześniu. Chwasty nie powinny wtedy mieć metra wysokości a przez wakacje może pojawić się więcej możliwości wejścia.:)

Możemy spróbować o ile deweloper w międzyczasie nie wejdzie.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2
Share: