Forum

Akcja Frombork 2019
 
Notifications
Clear all

Akcja Frombork 2019

Strona 20 / 24

Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @milady

mała ekipa „tych, którym się jeszcze chce”

Oj...ja musiałam się zdrzemnąć i zregenerować. W końcu swoje lata mam... 🙂


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Ba-tu-ra, Ba-tu-ra, pi pi pi:))

Wysłany przez: @milady

Nietajenko swym ciepłym głosem, przy wykorzystaniu wahadła Foucaulta, próbował hipnotyzować Milady i Kustosza 😎 .

A pamiętasz przesłanie, które próbował nam zasugerować w trakcie hipnozy;)

Teresa, bardzo fajna obszerna relacja. Bogata ilustracyjnie i wsparta cytatami ze źródeł:) Aż zachciało mi się znowu zmontować jakiś zlotowy klip.


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 
Wysłany przez: @kustosz

Aż zachciało mi się znowu zmontować jakiś zlotowy klip

😀 😀 😀 😀 😀 


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 
Wysłany przez: @aldona

W końcu swoje lata mam... 🙂

Powiedziała, co wiedziała 🤪 


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

Dopiero obejrzałam Nietajenkę..... Spadłam normalnie z krzesła 🙂 

 

 


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @milady

nie bardzo było wiadomo czego szukać, brakowało bowiem jakiegoś choć pagórka w okolicy. Okazało się, że musi nam wystarczyć intrygująca kępa drzew pośrodku pól…

Ależ to tylko Wy mieliście wątpliwości. Teufelsberg to nie miała być góra czy wzgórze a jedynie pagórek. Klika lat temu prezentował się bardziej "odpowiedznio". Obecnie trochę zarósł. Niedowiarki..

Wysłany przez: @milady

Dla wczucia się w klimat Nietajenko przedstawił nam inspirowaną dniem wcześniejszym swoją wersje Asa.

Czy dobrze pamiętam, że to Adam podczas kalamburów nas zainspirował?

Wysłany przez: @kustosz

A pamiętasz przesłanie, które próbował nam zasugerować w trakcie hipnozy;)

Ja nie pamiętam! Zahipnotyzowana byłam. Ale możesz przypomnieć.;)

 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @milady

Czy dobrze pamiętam, że to Adam podczas kalamburów nas zainspirował?

Bardzo dobrze.

Wysłany przez: @milady

Ja nie pamiętam! Zahipnotyzowana byłam. Ale możesz przypomnieć.;)

To na priv. Albo na ucho;)


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1926
 
Wysłany przez: @kustosz

A pamiętasz przesłanie, które próbował nam zasugerować w trakcie hipnozy;)

Jedno, ale to raczej nie na forum 😉 Ogólnie niekoniecznie akurat Wam powinno się spodobać: sugerował obdarzenie uczuciem kogoś zupełnie, ale to zupełnie innego 😎 

Wysłany przez: @milady

Ależ to tylko Wy mieliście wątpliwości. Teufelsberg to nie miała być góra czy wzgórze a jedynie pagórek. Klika lat temu prezentował się bardziej "odpowiedznio". Obecnie trochę zarósł. Niedowiarki..

No, ale to nie wyglądało nawet na pagórek 😉 Drzewa i zarośla strasznie spłaszczyły odbiór. 😎

 


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @teresa-van-hagen

spłaszczyły odbiór.

A czy ten pagórek nie miał być właśnie płaski. Jak spłaszczyły to in plus.:)

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Sobota 17.08.2019r.

Szpital św. Ducha oraz wieża wodna - opisuje Aldona

 

Sobota nie zaczęła się jak zwykle aż tak leniwo, do teraz wywołuje ten fakt we mnie przekonanie, że moje poranne wstawanie nauczyły wszystkich…. porannego wstawania. 🙂

Domek numer 4 budził się najwcześniej i chcąc nie chcąc Wowax  krzątał się przy produkcji śniadania i serwował dla wszystkich całe masy tostów a Basia podśpiewując latała z herbatą i kawą. Energicznie nadchodzili pozostali, jeszcze coś po drodze przegryzając i popijając. Milady z  talerzem kolorowych kanapek, Aga z dwoma kubkami napojów, Lenka z suchą bułką, Yvonne w kolejnej, tym razem  śniadaniowej kreacji, Tereska z zadowolonym Andrzejem i Elą. Pozostali hasali w różnych przestrzeniach tej samej rzeczywistości. Kustosz odpowiedzialnie i znienacka zerkał co się dzieje na forum.

1570194026-Szpital-w-Ducha-10.jpg
1570194050-Szpital-w-Ducha-9.jpg

Słońce tego dnia przygrzewało iście letnio i leżaki aż się prosiły żeby na nich chwilę podrzemać albo co najmniej się trochę polenić po obfitym posiłku. Niestety Milady była bezlitosna i wszystkich wywalała z leniwych póz oraz gromkim głosem nawoływała do jakiejkolwiek dyscypliny. Jakby tak jeszcze dostała do rąk bacik to myślę, że poszłoby to sprawniej.

Tymczasem czekał na nas Szpital św. Ducha.

1570194070-Szpital-w-Ducha-1.jpg
 

Zanim jednak udaliśmy się na zwiedzanie obejrzeliśmy sobie pożegnalny przejazd samochodzików marki volkswagen i nie tylko my staliśmy zauroczeni przejazdem kolorowych aut. Cała ulica Stara obserwowała z uśmiechem i radością  samochodową defiladę.

1570195189-Szpital-w-Ducha-17.jpg
1570195210-Szpital-w-Ducha-18.jpg

Nacieszyliśmy oczy autami i w końcu ruszyliśmy na wystawę a czekając na wejście, parę osób poszło się poszwendać po ogródku ziołowym.

 

1570194191-Szpital-w-Ducha-11.jpg

1570194280-Szpital-w-Ducha-4.jpg

Z mieszanymi emocjami zwiedzaliśmy wystawę w Szpitalu. Szczególnie bardziej wrażliwi przechodzili nieco szybciej przy niektórych eksponatach. Wystawę rozpoczynały obrazy "Drzewo życia" i "Drzewo poznania" Jana Wasińskiego jako wstęp do "Anatomii sacra". Następnie poprzez stałe eksponaty: ceramikę medyczną, flakony, pojemniki, narzędzia medyczne, precjoza aptekarskie, starodruki oraz modele i plansze anatomiczne doszliśmy do  ekspozycji czasowej "Theatrum anatomicum", która przyciągnęła tylko odważnych.

1570194417-Szpital-w-Ducha-5.jpg
1570194442-Szpital-w-Ducha-6.jpg
1570194640-Szpital-w-Ducha-13.jpg

Dla mnie koszmarem było oglądanie narządów jamy brzusznej czy zwierzęcych mózgów. A już kilkadziesiąt preparatów anatomicznych sprowadzonych z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie doprowadziło mnie do szybkiego opuszczenia tej sali wystawowej. A były tam pęknięte nerki, nerki przebite sztyletem, wątroba zatruta fosforem, ciało obce w oskrzelach, pęknięte serce, serce przebite pociskiem i inne jeszcze bardziej drastyczne okazy. Widziałam, że Nietajenko zrobił trzy rundki wokół szaf z tą masakrą.

1570194590-Szpital-w-Ducha-8.jpg
1570194507-Szpital-w-Ducha-7.jpg

Na koniec wizyty w Szpitalu św. Ducha dokonaliśmy wpisu do księgi pamiątkowej.

1570194095-Szpital-w-Ducha-15.jpg

1570194693-Szpital-w-Ducha-14.jpg

Dla równowagi po tak emocjonalnej wystawie cześć osób udała się na Wieżę Wodną aby podziwiać widoki z góry. Ja się nie udałam, bo z racji lęku wysokości towarzyszyłam Adze i Lence w konsumpcji lodów. Oczywiście wiem jak tam z góry wszystko wygląda. Za młodych lat, bojąc się mniej, bywałam tam wielokrotnie i podziwiałam przestrzenie, delektując się krajobrazem fromborskim.

1570195253-Szpital-w-Ducha-20.jpg
1570195276-Szpital-w-Ducha-16.jpg

Następnie zwartym szykiem udaliśmy się do Kadyn. 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4541
 

No nieeee, ani jednego zdjęcia przebitej nerki????

To jeśli ktoś by chciał zobaczyć te tak pięknie opisane narządy, można to zobaczyć u mnie 🙂

Blog PawłaK

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @pawelk

ani jednego zdjęcia przebitej nerki

I na całe szczęście. 🙂


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Aldona, przypomniałaś mi to obrzydliwe miejsce, które prawie już wyparłem z pamięci. Mimo to, chwała Ci za to:)


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Jakie obrzydliwe? Ja zafascynowana wystawą nawet plakat nabyłam i oprawiłam sobie, o taki:

1570223047-plakat_szpital.jpg
 
Chociaż muszę przyznać, że na sam koniec trochę mi się zrobiło słabo.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @milady

Ja zafascynowana wystawą

W całości człowiek nieżywy mnie tak nie odpycha jak jego kawałki i dlatego słabo mi było po obejrzeniu nerek ze śrutem. 

Całość wystawy faktycznie była udana. Ale już te słoje z w/w nerkami, sercem czy płucami .... no fuj...


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @milady

Zanim jednak udaliśmy się na zwiedzanie obejrzeliśmy sobie pożegnalny przejazd samochodzików marki volkswagen i nie tylko my staliśmy zauroczeni przejazdem kolorowych aut.

A czy to nie było tak, że najpierw zwiedzaliśmy szpital Św. Ducha a później kierując się do wieży wodnej oglądaliśmy przejazd samochodów ze zlotu volkswagena?

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @milady

A czy to nie było tak, że najpierw zwiedzaliśmy szpital Św. Ducha a później kierując się do wieży wodnej oglądaliśmy przejazd samochodów ze zlotu volkswagena?

Tak było.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @kustosz
Wysłany przez: @milady

A czy to nie było tak, że najpierw zwiedzaliśmy szpital Św. Ducha a później kierując się do wieży wodnej oglądaliśmy przejazd samochodów ze zlotu volkswagena?

Tak było.

No skąd! Właśnie się wszyscy guzdraliśmy z tym oglądaniem przemarszu tzn. przejazdu a potem dopiero do oglądania muzeum.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @aldona

No skąd!

No skąd! Sprawdziłem w zdjęciach. Najpierw obleśne wnętrzności, potem parada ludowych pojazdów;)


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @kustosz
Wysłany przez: @aldona

No skąd!

No skąd! Sprawdziłem w zdjęciach. Najpierw obleśne wnętrzności, potem parada ludowych pojazdów;)

Wszyscy byli w mocnym szoku po wizycie w szpitalu w związku z czym niewiele pamiętają. 😀 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Strona 20 / 24
Share: