No to mnie teraz zaskoczyłeś.
Nie wiem czemu, ale myślałam, że Twój udział jest potwierdzony.
Nie wiem czemu,
Też nie wiem czemu.
Jest już program.
Maruto, występujesz zaraz po Tomaszku! 🙂
Presja;-)
Ale przyznam, że program jest bardzo interesujący i różnorodny. Tak naprawdę myślałam, żeby sobie odpuścić którąś sesję... i nie bardzo wiem, którą 😉 Samochód też pewnie przyciągnie fanów.
Maruto, no to mamy reprezentację:) Nie przyznałaś się wcześniej.
Cale szczęście, że odpuściłem bo moje incognito właśnie trafiłby szlag.
Przyznałam, nawet miałam wrażenie, że Twój post pod moim był odpowiedzią 😅.
U mnie problem polegał na tym, że wszystko załatwia FINA, więc do ostatniego momentu nie miałam pewności, czy załatwią, zwłaszcza że nasz udział się z różnych powodów skurczył.
U mnie problem polegał na tym, że wszystko załatwia FINA
Problem? To, rozumiem, oznacza, że nie bierzesz urlopu, nie płacisz wpisowego i masz nocleg załatwiony przez firmę. Jeśli to jest problemem, to zazdraszczam problemów. A przecież będziesz mówiła o czymś co znasz i lubisz, pięknie i ciekawie piszesz. A trema? Też ją zawsze mam i nie lubię występować przed ludźmi ale jak trzeba to trzeba.
Twtter is a day by day war
Ja wybiorę się tam jako wolny słuchacz. Wszak Bartosz Gondek jakieś dwa miesiące temu odwiedził mnie w Jerzwałdzie i osobiście mnie zaprosił. Posłuchać warto.
Ciekawie się zapowiada ta konferencje. Po tytułach referatów tylko jeden wydaje się być mocno zideologizowany: Pan Samochodzik – patron seksistowkich dziadersów?
Odpowiedź na pytanie zapewne brzmi TAK. Nawet się nie zdziwiłem, że biogram naukowczyni znalazłem na stronie Krytyki Politycznej
No super 😀
Maruta, mam nadzieję, że opublikujesz swój referat na portalu.
A Twój jak miał wyglądać?
Pisałem w zamkniętym wątku, ale teraz mogę i tu.
Tytuł referatu: Wehikuł czasu uruchamiany kluczem nostalgii jako główny nośnik fenomenu serii „Pan Samochodzik”.
Abstrakt:
Autor referatu analizuje przesłanki, które stały się fundamentem niezwykłej popularności cyklu powieściowego „Pan Samochodzik” w okresie kiedy powstawał oraz walorów, które utrwaliły tę popularność aż do czasów współczesnych. Zwraca uwagę na przemyślaną konstrukcję powieści, głównego bohatera i atrybuty, którymi dysponuje, umiejętne odwołanie się do emocji i tęsknot młodych czytelników dzięki ulokowaniu świata przedstawionego w nieodległej przestrzeni wpisanej w autentyczną topografię miejsc, pozornie zwyczajnych, którym zostaje nadana ranga niezwykłości. Autor dowodzi, że dzięki rezygnacji z infantylnego sposobu narracji, powierzeniu głównej roli dorosłemu bohaterowi i zaadresowaniu serii do grupy nieco starszej młodzieży, książki te mogą być nadal atrakcyjne dla ludzi dojrzałych, którzy pamiętają je z dzieciństwa. I to oni przede wszystkim są odbiorcami tych treści wracając do nich na fali sentymentu i nostalgii. Próby wskrzeszenia Pana Samochodzika w nowym anturażu należy uznać za nieudane, więc fenomen tej serii nie jest zjawiskiem trwałym. Będzie stopniowo wygasał ponieważ dla współczesnej młodzieży ta formuła literacka nie jest już atrakcyjna.
Dzięki.
Za fb:
Zapraszamy... - „Pan Samochodzik” wokół fenomenu kulturowego | Facebook
Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej konferencji online! 📢
Zachęcamy również do udostępniania linku znajomym- tematy referatów są niezwykle interesujące! 🧐🔍
Link do pokoju na BIgBlueButton: https://vc.umk.pl/b/mar-8ot-ivc-i67
Powinni też wypożyczyć wehikuł od Netflixa:)
Maruta, trzymam za Ciebie kciuki. Jestem pewien, że wypadniesz świetnie. Daj znać jak było.
Powinni też wypożyczyć wehikuł od Netflixa:)
Tak na marginesie, ciekawe co się stało z wehikułem po skasowaniu projektu Pan Samochodzik na Netflixie? Ciekawe kto jest właścicielem wehikułu i jakie są jego dalsze losy? Oby tylko go fizycznie nie skasowali.
Rzeczy, które posiadasz w końcu zaczynają posiadać ciebie
Chuck Palahniuk - Fight Club