Autor powieści sensacyjnych. Zacząłem od początku, czyli od serii retro, w której bohaterem jest komisarz Christian Abell.
"Czarny manuskrypt"
Współcześnie pisana sensacja dziejąca się w okresie międzywojennym na terenach Rzeszy jest generalnie mroczna i tak też jest tutaj. Rzecz się dzieje w Kwidzynie, mamy wszystko co w takiej powieści powinno być - skarby, krwawe mordy, kobiety i alkohol. To co mi odpowiada to całkiem składna fabuła, dobrze prowadzone wątki i... do końca nie wiedziałem kto zabił.
Twtter is a day by day war
"Martwy błękit" - bohater wraca do Trójmiasta i rozwiązuje zagadkę śmierci kolekcjonera obrazów. Ta książka jest jeszcze lepsza niż poprzednia. Trochę zahacza o tematy samochodzikowe bo jest rok 1933 i dzieła sztuki zaczynają być w obszarze zainteresowań nazistów, którzy coraz mocniej dobierają się do władzy również na tych terenach. Pan Tomasz dwadzieścia kilka lat później szukał, zarówno tych zrabowanych jak i ukrytych. Jest trochę samochodzikowego przynudzania o twórcach i dziełach, ale jeśli kogoś zaczną nudzić, można je zgrabnie ominąć przewracając kilka kartek. Ale akcja toczy się wartko i dobrze się to czyta. Zdecydowanie dobra pozycja.
Twtter is a day by day war
"Szkarłatna głębia" równie dobrze się czyta jak poprzednie części, tyle że temat jest bardziej "egzotyczny", bowiem wchodzimy z autorem do środowiska mennonitów, których było wielu na Mierzei Wiślanej. Bo tam dzieje się akcja. Okrutne zbrodnie, niepohamowana chęć zdobycia bogactwa, rygorystyczne reguły życia w zamkniętej społeczności, to wszystko jest w tej książce, dodatkowo samo życie bohatera podąża w niestandardowym kierunku. Ale nie będę spojlerował.
Twtter is a day by day war