Forum

Dyrdymałki z sieci
 
Notifications
Clear all

Dyrdymałki z sieci  

Strona 4 / 4
  RSS

Yvonne
(@yvonne)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1499
31 sierpnia 2020 21:47  

Mnie wyszedł seks z policją 🙂

Post został zmodyfikowany 2 miesiące temu przez Yvonne

OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Moderator
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 2298
1 września 2020 13:51  
Wysłany przez: @yvonne

Mnie wyszedł seks z policją 🙂

Ciekawe co na to Adam...


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1444

OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 3681
25 września 2020 17:22  
Wysłany przez: @maruta

Jak widać, problemy opisane w "Winnetou" tylko narastają...

Nie tylko na Mazurach. U nas nad Zalewem, w ciepły weekend w sezonie jest masakra. Goście na skuterach i w wielkich motorówkach to w przeważającej większości straszne buractwo. Niestety bardzo zmienił się wodny pejzaż w ostatnich latach. Jeszcze dziesięć lat temu w portach bujały się głównie jachty a szekle sympatycznie uderzały o maszt. Teraz większość pomostów okupują motorówki, co roku większe, przewidziane raczej na morze niż na śródlądzie. Nienacki by zwariował a Winnetou popełnił samobójstwo.

Dlatego podobało mi się na Jezioraku. Tam proporcja jachtów do motorówek jest zupełnie inna, na korzyść jachtów, dzięki czemu czuć jeszcze żeglarski klimat i nikt nie puszcza na cały regulator przebojów Zenka na środku jeziora.


OdpowiedzCytat
Mysikrolik
(@mysikrolik)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1162
28 września 2020 14:57  

https://www.o2.pl/informacje/zginelo-ponad-800-osob-sensacyjne-odkrycie-na-dnie-baltyku-6558824149351264a

Szkoda ludzi, ale co zrobić jak była wada konstrukcyjna rufy dziobowej. 😮 

 

Według ustaleń ekspertów tak ogromna dziura nie mogła powstać już po opadnięciu wraku na dno Bałtyku. Za jej powstanie odpowiada silne uderzenie z zewnątrz – na przykład łodzi podwodnej. Taka wersja wydarzeń stoi w sprzeczności z oficjalnymi ustaleniami śledztwa, zgodnie z którymi prom zatonął w wyniku wady konstrukcyjnej rufy dziobowej.


OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 118
28 września 2020 18:00  

Ja bym uważał z takim rewelacjami. To, że w "Estonii" oderwała się furta dziobowa, jest, o ile wiem, potwierdzone ponad wszelką wątpliwość, np. zeznaniami uratowanych członków załogi. 

Szansa na to, że akurat w tym samym czasie jakaś "łódź podwodna" trafiła w statek, jest, delikatnie mówiąc, dość znikoma.

A sama dziura... podobno do tej pory nie była widoczna, bo statek leżał na burcie, w której była. Być może dziura nie mogła powstać po opadnięciu na dno, ale nasuwające się podejrzenie jest takie, że powstała w momencie uderzenia o nie. Statki, podczas uderzania o dno, potrafią rozpaść się na kawałki, co świadczy o tym, że działające tam siły są bardzo spore. Dno raczej nie jest idealnie płaskie, więc jak najbardziej mogło tu nastąpić "silne uderzenie z zewnątrz".


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1499
28 września 2020 18:25  

Mysikrólikowi chodziło zapewne o tę ciekawą hybrydę, jaką niewątpliwie jest "rufa dziobowa" 🙂

Post został zmodyfikowany 1 miesiąc temu przez Yvonne

OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 118
28 września 2020 19:30  

Ups, nie zauważyłem... 🙄 Jak się wie co powinno być napisane, to się to czyta, nawet jak napisane jest co innego.


OdpowiedzCytat
Nietajenko
(@nietajenko)
Wkurwiony Admin
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 745
13 października 2020 11:38  

Ruszyła operacja usuwania potężnej bomby
poniedziałek, 12 października 2020

Opustoszałe osiedla, wstrzymany ruch statków i miejskich promów, apel do turystów: przez najbliższe dni omijajcie Świnoujście. Dziś rano ruszyła neutralizacja Tallboya, czyli 5,5-tonowej bomby lotniczej, która zalega na dnie Kanału Piastowskiego. Skomplikowana operacja usunięcia niewybuchu potrwa kilka dni. Najpierw nurkowie muszą odkopać ją z mułu.

Tallboya wyprodukowali Brytyjczycy. Pod koniec II wojny światowej bomba została zrzucona w Świnoujściu. Miała pomóc w zatopieniu niemieckiego pancernika „Lützow”, który cumował w pobliżu tamtejszego portu. Do detonacji jednak nie doszło. Dlaczego? Nie wiadomo. Kolejne siedem dekad bomba przeleżała na dnie Kanału Piastowskiego. W ubiegłym roku odkryli ją pracownicy firmy pogłębiającej tor wodny pomiędzy Świnoujściem a Szczecinem. Powiadomili specjalistów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Od tego czasu nurkowie minerzy przygotowywali się do usunięcia bomby. W poniedziałek rano ruszyła być może najbardziej skomplikowana tego typu operacja na świecie.

Tallboy zawiera materiał wybuchowy, którego siła odpowiada trzem tonom trotylu. Gdyby eksplodował, mógłby uszkodzić budynki w promieniu 2,5 kilometra. Dlatego władze miasta zarządziły ewakuację. Domy musiało opuścić 751 mieszkańców wyspy Karsibór oraz osiedla Ognica na Wolinie. – Z myślą o nich przygotowaliśmy autobusy i miejsca, w których mogą zatrzymać się na czas prac. Ostatecznie jednak z miejskich środków transportu skorzystały zaledwie cztery osoby. Trafiły do filii Miejskiego Domu Kultury „Warszów”. Pozostali postanowili zagospodarować sobie ten czas samodzielnie – wyjaśnia Jarosław Jaz, rzecznik Urzędu Miasta w Świnoujściu. Po południu mieszkańcy będą mogli wrócić do domów i spędzić w nich noc. Ponownie opuszczą je jutro rano, i tak do końca akcji zaplanowanej na pięć dni.

W czasie neutralizowania bomby będzie zamknięty most na wyspę Karsibór, nie będą też kursowały promy obsługujące przeprawę, z której na co dzień korzystają kierowcy spoza Świnoujścia. – Od siódmej rano podróżnych kierujemy do centrum miasta. Do starych zasad wrócimy po siedemnastej, ale jutro i w kolejnych dniach będziemy powtarzać dzisiejszy schemat – podkreśla Jaz. Jednocześnie władze miasta zaapelowały do podróżnych, by w miarę możliwości do następnego weekendu omijali Świnoujście. – Kierowcy jadący do nas od strony Niemiec proszeni są o korzystanie z przejść granicznych w Kołbaskowie i Lubieszynie – zaznacza Jaz i zapewnia: – Na razie cała akcja przebiega zgodnie z planem.

Jej powodzenie zależy przede wszystkim od marynarzy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. – W sumie do operacji usunięcia bomby oddelegowaliśmy niemal sto osób – mówi kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski, rzecznik flotylli. Punkt kierowania akcją został zorganizowany na kutrze transportowym, zacumowanym nieopodal miejsca, gdzie spoczywa bomba. Pracujący tam marynarze pozostają w stałym kontakcie z blisko 20 specjalistami z Grupy Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców. Oni z kolei operują z platformy należącej do firmy, która wcześniej pogłębiała kanał i odkryła bomba. – Tallboy spoczywa na głębokości dwunastu metrów. Jest częściowo zagrzebany w mule. Dziś nurkowie zaczęli go odkopywać – wyjaśnia kmdr ppor. Lewandowski. Zadanie jest trudne ze względu na silny prąd wodny na kanale i kiepską widoczność, która panuje pod powierzchnią. W dodatku muł niełatwo rozgarnąć. – Aby nie osuwał się w miejsca, z których został wybrany, nurkowie planują otoczyć bombę specjalną rurą – zapowiada kmdr ppor. Lewandowski. Celem wstępnych prac jest przede wszystkim odsłonięcie trzech zapalników, w które wyposażona została bomba. – Tallboy będzie niszczony na miejscu. Nurkowie skorzystają z metody deflagracji. Polega ona na przyłożeniu ładunków kumulacyjnych i wypaleniu jak największej ilości materiału wybuchowego. Liczymy na to, że ciśnienie wytworzone podczas tego procesu wewnątrz korpusu sprawi, że zapalniki odpadną – tłumaczy oficer. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć niekontrolowanej eksplozji. – Zapalniki można by potem zneutralizować odrębnie, na miejscu, albo na poligonie morskim – dodaje rzecznik.

Metodą deflagracji nurkowie posługiwali się już wielokrotnie. Do tej pory jednak wykorzystywali ją do likwidacji mniejszych obiektów, które w dodatku wcześniej były wyprowadzane na pełne morze. W ubiegłym roku po raz pierwszy deflagrację przeprowadzili w miejscu spoczynku niewybuchu. W ten sposób usunęli amerykańską bombę lotniczą zawierającą materiał o sile 300 kilogramów trotylu. Niewybuch, tak jak Tallboy, został odkryty w pobliżu Świnoujścia.

Podobne znaleziska w tej części Polski zdarzają się stosunkowo często. W czasie II wojny światowej Świnoujście było ważną bazą niemieckiej marynarki wojennej. Pod koniec walk miasto było intensywnie bombardowane przez aliantów.

Łukasz Zalesiński

źródło: http://www.polska-zbrojna.pl/mobile/articleshow/32422?t=Ruszyla-operacja-usuwania-poteznej-bomby&fbclid=IwAR3pmY1vWdlHSN26et5t8pNf-nYQXPsyPi278FJ9-RJdNG7WL00uz3PiEto

I wish I could abort the government


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1249
13 października 2020 15:40  

I już po 😉 Wybuchła. Nikomu nic się nie stało.


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 2372
14 października 2020 16:39  

Sama detonacja widziana z drona oraz z lądu:

I Tallboy pod wodą:

Duma związana jest z tym, co sami o sobie myślimy, próżność zaś z tym, co chcielibyśmy, żeby inni o nas myśleli.
Jane Austen "Duma i uprzedzenie"


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1446
15 października 2020 20:12  

Kili wciąż płonie. Zaraz będzie tydzień. Podobno ogień zaprószyli tragarze przygotowujący jedzenie dla turystów.

https://www.aljazeera.com/gallery/2020/10/14/in-pictures-mount-kilimanjaro-on-fire/?fbclid=IwAR0g8XDYnblafunZkomMeApLqEihJRNve52ewZ3yTi_bezR3aZR2ym9wtXQ

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1249
17 października 2020 16:14  

Strona naszej Marylki na anglojęzycznej Wikipedii: 😱 

1602944045-Marylka.jpg

OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1446
17 października 2020 16:30  
Wysłany przez: @teresa-van-hagen

Strona naszej Marylki na anglojęzycznej Wikipedii

Już poprawione jest.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1249
17 października 2020 16:56  

Na rok urodzenia 1010 🙂

Chyba ktoś tam się nieźle bawi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Maryla_Rodowicz

 

1602946593-Marylka.jpg

OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1446
17 października 2020 17:13  
Wysłany przez: @teresa-van-hagen

Na rok urodzenia 1010

U mnie jest nadal poprawnie. 3 minuty temu zostało poprawione.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1249
17 października 2020 19:19  

Zgadza się, ktoś się wreszcie obudził. To długo wisiało, młodzież od pewnego czasu miała niezły ubaw 🙂


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1444
21 października 2020 12:04  

Bydgoszcz podobno:

 

1603274661-122157950_1326388517701681_1334063805986170196_o.jpg

OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1499
21 października 2020 12:30  
Wysłany przez: @maruta

Bydgoszcz podobno:

 

Tak. To słynny potykacz sprzed księgarni Skrzynka na bajki.

Hasła oczywiście się zmieniają.


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 1249
21 października 2020 13:30  
Wysłany przez: @yvonne

Hasła oczywiście się zmieniają.

Kiedyś pewnie jechali na Giertycha 🤣 🤣 🤣 Jak to się wszystko zmienia.


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 4
Share: