Forum

Nasz TOP polskich w...
 
Notifications
Clear all

Nasz TOP polskich wykonawców muzycznych - eliminacje

Strona 5 / 7

Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Paweł, Aldona i Mysi już tak.

1649522643-a-ty.jpg

OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Jeszcze nie, ale zagłosuję. 😉 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Na razie pięciu głosujących i czterech wykonawców z kompletem punktów.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3538
 

OK, wysłałam, ale nie wiem, czy oddam głosy w ankiecie. Jakbym nie kombinowała mam jakieś 10 niepodważalnych pozycji, a i to przy założeniu, że łączę dwa punkty. A że są to pozycje mocno znane to podejrzewam, że wiele może trafić do finału. Wtedy wybranie z nich tylko pięciu będzie niemożliwe.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Kustosz, Paweł, Aldona, Mysi, Barabasz, Yvonne, Milady, Seth, Maruta czyli póki co 9 głosujących i jeden wykonawca z kompletem punktów. Możecie zgadywać, który:)


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 
Wysłany przez: @kustosz

Kustosz, Paweł, Aldona, Mysi, Barabasz, Yvonne, Milady, Seth, Maruta czyli póki co 9 głosujących i jeden wykonawca z kompletem punktów. Możecie zgadywać, który:)

Maanam.


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 

Albo Republika


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 
Wysłany przez: @maruta

OK, wysłałam, ale nie wiem, czy oddam głosy w ankiecie. Jakbym nie kombinowała mam jakieś 10 niepodważalnych pozycji, a i to przy założeniu, że łączę dwa punkty. A że są to pozycje mocno znane to podejrzewam, że wiele może trafić do finału. Wtedy wybranie z nich tylko pięciu będzie niemożliwe.

Obawiam się, że masz rację.

Może tym razem Kustosz pozwoli nam wybrać więcej?

 

 


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

Kult, Republika albo Maanam. 


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 
Wysłany przez: @aldona

Kult, Republika albo Maanam. 

Moim trzecim typem też był Kult, ale jednak obstawiam Maanam albo Republikę.


OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 

Przy trzydziestu zespołach podobne wskazania nie są chyba jakąś szczególną sensacją. Moim zdaniem typów jest za dużo i tym samym wyniki się rozwadniają. 

 


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @yvonne

Maanam.

Bingo:)

Wysłany przez: @maruta
Wysłany przez: @maruta

OK, wysłałam, ale nie wiem, czy oddam głosy w ankiecie. Jakbym nie kombinowała mam jakieś 10 niepodważalnych pozycji, a i to przy założeniu, że łączę dwa punkty. A że są to pozycje mocno znane to podejrzewam, że wiele może trafić do finału. Wtedy wybranie z nich tylko pięciu będzie niemożliwe.

Obawiam się, że masz rację.

Może tym razem Kustosz pozwoli nam wybrać więcej?

W tym cały urok, trzeba z czegoś zrezygnować żeby coś wybrać. Łatwo na pewno nie będzie.

Wysłany przez: @seth_22

Przy trzydziestu zespołach podobne wskazania nie są chyba jakąś szczególną sensacją. Moim zdaniem typów jest za dużo i tym samym wyniki się rozwadniają. 

Czy ja wiem? Wyniki są IMO dość skomasowane. Póki co 9 głosujących i tylko 16 artystów z dorobkiem co najmniej 5 punktów.


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

A ja się zorientowałam, że nie ma Rezerwatu. 🤔 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Hebius, a Ty nie głosujesz? Czas się kończy.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

No to mamy finałową dziewiętnastkę. W finale będziemy głosować na artystów, którzy otrzymali przynajmniej połowę możliwych głosów czyli minimum 5/10. A zwycięzcą tego etapu bezapelacyjnie został Maanam (10/10).

Wkrótce umieszczę nieograniczoną czasowo ankietę, w której będziemy musieli wybrać 5 wykonawców. Wiem, będzie trudno, ale łatwo było w eliminacjach. Ja już wiem na kogo oddam głosy.

1649869123-PL-wykonawcy-1.png
1649869143-PL-wykonawcy-2.png
1649869162-PL-wykonawcy-3.png
Post został zmodyfikowany 2 lata temu 2 times przez Kustosz

OdpowiedzCytat
Seth
 Seth
(@seth)
Member Potwierdzony
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 1594
 

Jednak jesteśmy stadem dziwaków 😉 W swoich wyborach nie dociągnąłem do trzydziestki, ale Barabasz to mi naprawdę zaimponował!

Co do moich typów, postawiłem na artystów, którzy byli ważni na różnych etapach mojego życia i z miejsca przywołują konkretne obrazki, nie tylko muzyczne, pogłębiając moje muzyczne fascynacje (poprzez inspiracje lub po zwykle słucham teraz tego i tego).

Przykładowo, Lady Pank, to dla mnie dzieciństwo, adapter Artur, strzelający pod igłą singiel „Zamków na piasku”, pierwsze samodzielne odkrywanie muzyki i próby zrozumienia, o czym to właściwie jest. Potem za tym poszły inne rzeczy, w tym fascynacja gitarzystami w rodzaju Hendrixa, van Halena, Vaia czy Gilmoura.

I tak mogę opisać każdego wskazanego wykonawcę.

Dlaczego na mojej liście brakuje chociażby Marka Grechuty i Starego Dobrego Małżeństwa? Prawdziwy ze mnie troglodyta 😉 Być może. Szanuję i znam naprawdę sporą część ich twórczości, bo trudno nie znać, ale to nie jest moja bajka. Zupełnie. Co ciekawe, lubię sporo piosenek Grechuty wykonywanych przez innych artystów. 

Czym jestem zaskoczony? Niską pozycją Maryli Rodowicz i awansem Kobranocki czy mimo wszystko Myslovitz. 

No i czekam na decydujące głosowania. Dla mnie wskazanie tych pięciu najważniejszych artystów nie będzie żadnym problemem. 


OdpowiedzCytat
Mysikrolik
(@mysikrolik)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1964
 

Dla mnie zaskoczeniem jest brak awansu Bajmu i Kombi.

Za to SDM to jakaś masakra. Ogniskowe dziady , a nie stado dziwaków. 😀 

Grechuta to jednak coś innego. Należy mu się finał.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @seth_22

Dlaczego na mojej liście brakuje chociażby Marka Grechuty i Starego Dobrego Małżeństwa?

No trochę jestem zaskoczony, że nie zmieścili się nawet w Twojej 30-ce:) Z takich nie rockowych klimatów najbardziej brakuje mi Jacka Kaczmarskiego, bo nie dość, że to genialny artysta zarówno pod względem muzycznym jak i przede wszystkim tekstowym, to bardzo dla mnie ważny. Prawdziwe lekcje historii w lapidarnych tekstach piosenek. Geniusz.

Wysłany przez: @seth_22

Czym jestem zaskoczony? Niską pozycją Maryli Rodowicz i awansem Kobranocki czy mimo wszystko Myslovitz. 

Rodowicz to jednak nie moja bajka. Owszem, uwielbiam "Małgośkę", szanuję "Niech żyje bal", lubię jeszcze kilka piosenek ale do głębi duszy jakoś mi nie trafiła:) Awansem Kobranocki też jestem zaskoczony. Bardzo przeciętny zespół z jednym świetnym kawałkiem pożyczonym akurat od Die Toten Hosen. A Myslovitz to jedyny polski zespół, który zachwycił mnie w wieku dojrzałym, czyli wczasach, w których zachwycić jest mnie znacznie trudniej.

Wysłany przez: @mysikrolik

Dla mnie zaskoczeniem jest brak awansu Bajmu i Kombi.

No i całe szczęście:)

Wysłany przez: @mysikrolik

Za to SDM to jakaś masakra. Ogniskowe dziady

Dziady? A Ty? Pozgłaszałeś prawie same gwiazdy estrady PRL:)


OdpowiedzCytat
Mysikrolik
(@mysikrolik)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1964
 
Wysłany przez: @Kustosz
Wysłany przez: @mysikrolik

Za to SDM to jakaś masakra. Ogniskowe dziady

Dziady? A Ty? Pozgłaszałeś prawie same gwiazdy estrady PRL:)

Ale te estradowe gwiazdy śpiewały z jajem, a nie takie smęty pobrzękliwe.

Jedyny smęciarz-romantyk to Szczepanik. Ale jaki miał głos? No i klimaty mazurskie, prawie samochodzikowe.

Poza tym, dałem, bo większość moich faworytów była zajęta.


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Czemu w ankiecie nie znalazły się typy Panny Krostek? 😀 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 7
Share: