Forum

Notifications
Clear all

Pan Samochodzik i Pan Samolocik

Strona 1 / 2

Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Ujęcia z lotu ptaka, zakątków związanych ze Zbigniewem Nienackim, Panem Samochodzikiem i innych miejsc uwiecznionych w jego książkach, zasługują chyba na oddzielny wątek.


Cytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Trza zacząć od miejsca, w którym wciąż czai się duch Nienackiego czyli jego domu w Jerzwałdzie. Boguś, obecny właściciel posiadłości pokojowo z tym duchem współistnieje i nawet sobie chwali:)

Na razie kilka fotek i powtórka shotu z kamery. Filmik wrzucę w swoim czasie.

1596203406-nien-1a.png
1596203440-nien-2a.png
1596203466-nien-3a.png
1596203494-nien-5a.png

OdpowiedzCytat
Hebius
(@hebius)
Męber Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3028
 

Dron, fajna rzecz, ale nie dla wszystkich. Znajomy miał i się zachwycał, a po roku mu się znudziło i zabawkę sprzedał.


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 

Fajny pomysł na wątek, ale chyba nikt inny nie ma drona .

Podobają mi sie te fotki Kustoszu. Z tej perspektywy taras wydaje się jeszcze większy.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @hebius

Dron, fajna rzecz, ale nie dla wszystkich. Znajomy miał i się zachwycał, a po roku mu się znudziło i zabawkę sprzedał.

Nie wykluczam takiego rozwoju wypadków:) Dron to przede wszystkim latająca kamera, jak już wszystko obfotografuję jego użyteczność znacznie spadnie. Ale póki co jest fajna zabawa, choć wkurza mnie konieczność obczajenia lepszego programu do produkcji klipów.

Wysłany przez: @aga

Fajny pomysł na wątek, ale chyba nikt inny nie ma drona .

Foty z drona już ja ogarnę.

Wysłany przez: @aga

Podobają mi sie te fotki Kustoszu. Z tej perspektywy taras wydaje się jeszcze większy.

Dzięki. Na klipach będzie widać lepiej, ale póki co walczę z innym narzędziem do post produkcji.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Pan Samolocik i Zamek w Radzyniu Chełmińskim. Namordowałem się z filmem w nowym programie do montażu, ale już mniej więcej wiem co i jak:)

1596568647-radzyn5.png
1596568678-radzyn4.png
1596568698-radzyn-film.jpg

OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 
Wysłany przez: @kustosz

Namordowałem się z filmem w nowym programie do montażu, ale już mniej więcej wiem co i jak:)

Fajnie wyszło, no i muzyka pasuje ;). Jakoś nie zwracałam wcześniej uwagi na to, że zamek stoi na takim małym wniesieniu. Jak to perspektywa ma znaczenie.

 


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @aga

...no i muzyka pasuje 😉

Są tacy, którzy uważają, że podkład muzyczny nie pasuje:)


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

No to idąc za ciosem. Jerzwałdzkie impresje - dom Zbigniewa Nienackiego i okolica. Podkład muzyczny taki jaki musiał być. Mam nadzieję, że Apolinary Polek nie obrazi się, że wykorzystałem jego piosenkę. 

I jeszcze smutna wieść. Kultowy widok z Bogusiowego tarasu nie będzie już taki sam. Samotna brzózka rosnąca przy mostku, uschła.

1596652487-u-bogusia.png

OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @kustosz

Są tacy, którzy uważają, że podkład muzyczny nie pasuje:)

Jakoś tak mam ten podkład zakodowany w głowie tylko z obrazami z serialu i w tym przypadku dziwnie mi brzmi (chociaż zamek w Radzyniu jest w pewnym sensie obrazem z serialu).

Wysłany przez: @kustosz

No to idąc za ciosem. Jerzwałdzkie impresje - dom Zbigniewa Nienackiego i okolica. Podkład muzyczny taki jaki musiał być. Mam nadzieję, że Apolinary Polek nie obrazi się, że wykorzystałem jego piosenkę. 

Te białe płotki u Bogusia wyglądają uroczo z góry wśród tej zieleni. Bardzo fajny filmik. Szkoda tylko, że nie zdążyliśmy zrobić ujęć z innych miejsc w Jerzwałdzie (na przykład okolice cmentarza i młyna).

Wysłany przez: @kustosz

Samotna brzózka rosnąca przy mostku, uschła.

Rzeczywiście szkoda.:(

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @milady

Szkoda tylko, że nie zdążyliśmy zrobić ujęć z innych miejsc w Jerzwałdzie (na przykład okolice cmentarza i młyna).

Wiało. Jeszcze zrobimy:)


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Ruiny zamku w Szymbarku uważam za bardzo odległą inspirację książkowych ruin w Złotym Rogu, będących przedmiotem niecnych zamysłów kierownika Purtaka. Prawie nic się tutaj nie zgadza poza kilkoma faktami z historii zamku. Szymbark jako miejsce „samochodzikowe” budzi więc moje wątpliwości, ale ok, z tym zastrzeżeniem prezentuję go w moim cyklu „Pan Samolocik i…”

1597076922-szymbark-3.png
1597076960-szymbark-2.png

Gdyby ktoś uznał, że podkład muzyczny nie zgrywa się idealnie z montażem ujęć, będzie miał rację. You Tube po raz pierwszy zakwestionował mi prawo do wykorzystania muzyki, którą pierwotnie wybrałem i zablokował film. Dokonałem więc zmiany podkładu, ale nie znalazłem w sobie na tyle determinacji żeby przemontować cały klip:)


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Pamiętam, że podczas lotu największym problemem były ptaki, które widać jak na filmie przelatują tuż obok kamery.

Porównując zamek w Szymbarku z wcześniejszymi filmami rzuca się w oczy, że tym razem słońce jest bardzo ostre.

I czy mnie się dobrze wydaje, że na jednym z ujęć na terenie zamku tuż przy wejściu widać panel fotowoltaiczny?

 

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @milady

Pamiętam, że podczas lotu największym problemem były ptaki

Ptaszyska są odpowiedzialne za to, że bałem się latać nisko nad zamkiem. Chyba mają tam gniazdo gdzieś na wieży bo krążyła ich cała chmara.

Wysłany przez: @milady

I czy mnie się dobrze wydaje, że na jednym z ujęć na terenie zamku tuż przy wejściu widać panel fotowoltaiczny?

Brawa za spostrzegawczość. Coś tam takiego jest. Obstawiałbym monitoring obiektu.

Wysłany przez: @milady

Porównując zamek w Szymbarku z wcześniejszymi filmami rzuca się w oczy, że tym razem słońce jest bardzo ostre.

Najlepsze zdjęcia są w popołudniowym słońcu. Rano ujęcia są mocno prześwietlone. Warto by przejść na manual ale to trzeba umieć.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Na PORTALU umieściłem swój mini reportaż z naszej krótkiej, jesiennej wycieczki do Jerzwałdu.


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 
Wysłany przez: @kustosz

mini reportaż z naszej krótkiej, jesiennej wycieczki do Jerzwałdu.

Fajne te zdjęcia z drona. Zupełnie inna perspektywa niż bieganie z aparatem. No i wycieczka fajna.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  
Wysłany przez: @pawelk

Fajne te zdjęcia z drona. Zupełnie inna perspektywa niż bieganie z aparatem. No i wycieczka fajna.

Muszę w końcu nauczyć się robić zdjęcia z ustawieniami manualnymi. Teraz, na automacie, albo są prześwietlone albo niedoświetlone.


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

No i smutna wieść. Nie ma już samotnej brzózki rosnącej malowniczo przy mostku. Kultowy widok z Bogusiowego tarasu nie jest już taki sam.

No cóż, rok 2020 to rok zmian. Tych na lepsze, ale też tych na gorsze. Mnie zawsze będzie brakować brzóski w tym miejscu.

Zlikwidowano pomost żeglarski, a w jego miejsce powstało molo z niewielką ilością miejsc do cumowana jachtów.

Miałoby większy sens gdyby miejsca do cumowania jachtów były też z przodu pomostu. Dziwię się, że nikt na to nie wpadł. Wygląda jakby pomost projektowała osoba, która nigdy nie widziała miejsca, w którym miał on stanąć.

grób Zbigniewa Nienackiego jest w nowej części cmentarza - drugi z lewej w czwartym rzędzie od góry.

Grób Nienackiego jest w ósmym rzędzie.;)

Post został zmodyfikowany 3 lata temu przez Milady

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

PawelK, a Ty byłeś kiedyś w Jerzwałdzie poza naszym wypadem sylwestrowym?

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 
Wysłany przez: @milady

PawelK, a Ty byłeś kiedyś w Jerzwałdzie poza naszym wypadem sylwestrowym?

Nigdy nie byłem w Jerzwałdzie. Nawet podczas sylwestra.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2
Share: