Forum

Notifications
Clear all

Uroki Kaukazu. Gruzja - Armenia 2019 by Wowax

Strona 3 / 6

Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

@milady

Rzecz w tym, że mamy tu dwie kwestie. Pierwsza to ocena "polskiej" odmiany kuchni gruzińskiej. Jeden może uwielbiać, innego odrzuci, jak zwykle. Chyba nie ma potrawy, którą każdy kocha (uprzedzając - ja nie przepadam za pizzą 😉).

Druga kwestia- na ile owa "polska" odmiana przypomina oryginał 🤔 . Żeby nie okazało się, że jest jak z kebabem... I tu (jak na razie) musimy zdać się chyba na opinię Wowaxa. Tzn. poczekać, aż zje coś w gruzińskiej restauracji w Polsce i opisze wrażenia.

 


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 
Wysłany przez: @maruta

Druga kwestia- na ile owa "polska" odmiana przypomina oryginał 🤔

Masz rację Maruta. W Legionowie widziałam ostatnio piekarnię ormiańsko-gruzińską. W środku znajdował się ten specyficzny piec, w którym wypieki były prowadzone na bieżąco. Na miejscu przygotowywali też khinkali. Nie pamiętam czego spróbowałam, jakiś chlebek. Wydał mi się mocno specyficzny, zapychający i raczej nie zagustowałam. I zastanawiać się mogę czy to kwestia całej kuchni tego regionu czy konkretnego wykonania.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
Topic starter  
Wysłany przez: @aga

Niech on tę relację najpierw dokończy.

Dokończy jak dokończy, ale kolejny odcinek już właściwie gotowy!


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
Topic starter  

Kolejna część jest tu: Gruzja II


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1926
 

Muszę powiedzieć, że Twoja Gruzja mnie zaskakuje, ale przede wszystkim zachwyca... Widoki zapierają dech, podziwiam ilość wspaniałych obiektów jakie oglądaliście, a także sprawność organizacyjną. A wszystko naprawdę świetnie opisane, że sama bym zaraz się tam wybrała 😀 

 


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

Wowax! Ale widoki! No super po prostu. Takie zupełnie coś innego. Rozbawił mnie strasznie ten bilet 🙂 

Jestem pod wrażeniem totalnego spokoju w tej relacji. Mieliście AŻ tak to wszystko zaplanowane czy wyszło mimochodem? 

Intryguje mnie jeszcze "coś" na bluzie koloru pomarańczowego - twórczość fotoszopowa? 🙂


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1926
 
Wysłany przez: @aldona

Rozbawił mnie strasznie ten bilet

...sporo danych tam jest ujawnionych 😉


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
 
Wysłany przez: @teresa-van-hagen

...sporo danych tam jest ujawnionych

wyciąłem. Jak wrócę do domu to mogę 'poprawić' zdjęcie i wrzucę ponownie.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

Bardzo zachęcająco to wygląda. Piękne okolice, ciekawe miejsca, przyjaźni ludzie... I rzeczywiście jakoś wszystko się układa 😊 .


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
Topic starter  
Wysłany przez: @teresa-van-hagen

A wszystko naprawdę świetnie opisane, że sama bym zaraz się tam wybrała 😀 

Dzięki za łaskawą opinię!


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
Topic starter  
Wysłany przez: @teresa-van-hagen

podziwiam a także sprawność organizacyjną.

Toś mnie zaskoczyła, sprawność organizacyjna polegała głównie na tym, żeby jak najmniej planować zawczasu 😀 

 


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
Topic starter  
 

Wysłany przez: @aldona

Jestem pod wrażeniem totalnego spokoju w tej relacji. Mieliście AŻ tak to wszystko zaplanowane czy wyszło mimochodem? 

No jak? Pociągu nie ma, to jedziemy innym. Nocleg? Coś się załatwi. ,,Zwiedzanie nie zając,, ... Teraz trochę inaczej się to wspomina i o tym pisze, może dlatego ten ,,spokój,,...Prawie nic nie mieliśmy zaplanowane...nawet noclegów nie rezerwowaliśmy większości w Polsce tylko na miejscu, a plan był tylko w ogólnym zarysie stworzony wcześniej...w baaardzo ogólnym...znaczy wiedzieliśmy, że Tbilisi, że do Armenii wyskoczymy, ale reszta kreowała się w trakcie, na zasadzie trochę: ,,to co robimy? tu czy tam?,,...A wyszło, że całkiem sporo i sprawnie zobaczyliśmy.

Wysłany przez: @aldona

Intryguje mnie jeszcze "coś" na bluzie koloru pomarańczowego - twórczość fotoszopowa?

No jak fotoszopowa, w 100% oryginał 😉 ...no przecież nie będę byle komu reklamy robił, nie? 🤓 

Wysłany przez: @maruta

I rzeczywiście jakoś wszystko się układa 😊 .

Co Wy z tym ,,układa,,? Naprawdę tak to wygląda? Kierowca przypadkiem dogadany na stacji metra, pociąg którego nie ma wtedy kiedy chcieliśmy itd, noclegi na ostatnią chwilę...no cóż, będę musiał kolejne części bardziej ,,udramatycznić,, żeby było bardziej prawdziwie. 😯 


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
Topic starter  
Wysłany przez: @pawelk

wyciąłem. Jak wrócę do domu to mogę 'poprawić' zdjęcie i wrzucę ponownie

Dziękuję za poprawki. Już wrzuciłem po korekcie.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

Nic nie udramatyczniaj, bo będzie nieprawdziwie 🙂 Po prostu ujmuje mnie to Wasze podejście. Kiedyś tak można było sobie po Polsce jeździć, bo wszędzie szło się dogadać. A tu "dziki" kraj więc zaskoczona jestem, że się z tym przygotowaniem to tak na bieżąco Wam wychodziło. Ale same chłopy więc trochę inne spojrzenie. Wowax, a jak by Wam nie wyszło z noclegiem nigdzie? To co? Pod ławkę? 🙂


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Wowax, jednego mi w Twojej relacji brakuje. Słońca:) Gruzja, Armenia kojarzą mi się z leniwym upałem południa Europy, lazurowym niebem, skąpanymi w słońcu winnicami i kurzem bezdroży. Fajnie, ale wolałbym tam być w cieplejszą porę roku.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3532
 

No właśnie mi też chodzi o takie podejście na luzie, które - to najważniejsze - działa. Ja na przykład w chwili, kiedy okazało się, że nie ma pociągu, od razu starałabym się załatwić sprawę przedłużenia noclegu, żeby mieć to z głowy. A Wy nie przejmowaliście się tym, wróciliście do sprawy w nocy po powrocie na kwaterę - i nie było problemu.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @maruta

Ja na przykład w chwili, kiedy okazało się, że nie ma pociągu

O właśnie. Byłam w takiej sytuacji dawno temu i jedyne co pamiętam to zdenerwowanie, że mi rypnął cały misterny plan. I byłam bardzo sfrustrowana, że musiałam wszystko poprzestawiać .... Dzisiaj miałabym to gdzieś zapewne, bo też inne czasy i więcej możliwości. Dlatego ten Wasz spokój, w takim miejscu, mnie zaskakuje. 


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
Topic starter  
Wysłany przez: @aldona

Po prostu ujmuje mnie to Wasze podejście. Kiedyś tak można było sobie po Polsce jeździć, bo wszędzie szło się dogadać. A tu "dziki" kraj więc zaskoczona jestem, że się z tym przygotowaniem to tak na bieżąco Wam wychodziło. Ale same chłopy więc trochę inne spojrzenie

Mój kumpel jest mocno wyluzowanym człowiekiem i to wyluzowanie mi się udzieliło 🍺

Wysłany przez: @aldona

Wowax, a jak by Wam nie wyszło z noclegiem nigdzie?

A czemu miało nie wyjść?

Wysłany przez: @maruta

Ja na przykład w chwili, kiedy okazało się, że nie ma pociągu, od razu starałabym się załatwić sprawę przedłużenia noclegu, żeby mieć to z głowy. A Wy nie przejmowaliście się tym, wróciliście do sprawy w nocy po powrocie na kwaterę

Człowiek nie po to jedzie taki kawał świata, żeby się stresować 😎

...a trochę pomogło nam też to, że byliśmy w zasadzie przed początkiem sezonu turystycznego, więc ze znalezieniem noclegu nie byłoby problemu. No i to, że nie mieliśmy ścisłego niewolącego nas grafiku do zrealizowania...nic nie musieliśmy, wszystko mogliśmy...właśnie to co mi się to podobało, to wieczorne narady przy kolacji nad mapą i zastanawianie się ,,a może tutaj?,,

Wysłany przez: @aldona

Dlatego ten Wasz spokój, w takim miejscu, mnie zaskakuje

No ale popatrz na to w ten sposób...nie mamy dzieci ze sobą o które się musimy troszczyć, nie mamy kaowca, który nas pogania żeby zrealizować wszystkie punkty programu wycieczki, a Gruzja to żadna ,,dzicz,, , gwarantuję, że czułabyś się tam na ławce w parku o wiele bezpieczniej niż w Polsce, czy którymś z np. zachodnioeuropejskich kalifatów.


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
Topic starter  
Wysłany przez: @kustosz

Wowax, jednego mi w Twojej relacji brakuje. Słońca:) Gruzja, Armenia kojarzą mi się z leniwym upałem południa Europy, lazurowym niebem, skąpanymi w słońcu winnicami i kurzem bezdroży. Fajnie, ale wolałbym tam być w cieplejszą porę roku.

To jeszcze będzie - spokojnie 😎 ...pamiętaj, że na zachodzie Gruzji klimat jest bardziej kontynentalny i nie ma nic wspólnego z klimatem śródziemnomorskim i dominuje krajobraz stepowy.

A poza tym, jak pisałem na początku - w pierwsze dni trafiło nam się krótkie załamanie pogody.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @kustosz

jednego mi w Twojej relacji brakuje. Słońca:

A mi nie 🙂 Może być w wersji klimatu ponurego, bardziej pasuje do widoków.

 


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 6
Share: