Forum

Notifications
Clear all

Zlot 2020

Strona 8 / 25

Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3570
 

Nie mam nic przeciwko, tylko miejsc samochodzikowych brak...


OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 483
 
Wysłany przez: @wowax

A irycki?

Irycki weekend "bożocielny" ma już zarezerwowany od bardzo dawna. Chyba jeszcze nawet tego forum wtedy nie było. Więc ten termin niestety odpada 🙁

„Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna”

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
 

@irycki

A może chociaż w piątek na spotkanie przedwigilijne dotrze?


OdpowiedzCytat
Wilk1984
(@wilk1984)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 245
 
Wysłany przez: @teresa-van-hagen

I teraz zlot przeniesie się do Madrytu 😉

co by nie było głupim pomysłem 


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
Topic starter  

Ja do Madrytu, to najwyżej na mecz bym pojechała.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3570
 
Wysłany przez: @aldona

Ja do Madrytu, to najwyżej na mecz bym pojechała.

A rzeczywiście, jakieś stadiony tam są... 🙄 


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 

W Wieprzu debatowaliśmy na temat zlotu w 2020 roku. W sumie chyba żadne wiążące decyzje nie zapadły, no chyba że ja czegoś nie zarejestrowałam.

Głosowałam na Kaszuby, a to dlatego, że słabo znam ten rejon i bardzo chętnie bym go nieco lepiej poznała. Byłam już na Kaszubach, ale jakoś nie poznałam ich zbyt dobrze (chyba niezbyt turystyczne towarzystwo mi się trafiło). Kojarzę chyba tylko Szymbark, Wieżycę (chyba) z taką wieżą na którą i tak nie wlazłam z uwagi na mój lek wysokości oraz skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Niemniej jednak pamiętam, że bardzo mi się tam podobało, stąd moja chęć (bardzo egoistyczna, przyznaję) odwiedzenia Kaszub ponownie.

Nie będę się jednak upierała przy Kaszubach, tym bardziej, że nie deklarowałam się jako organizator. Wszystkie zaproponowane regiony są ciekawe i warte odwiedzenia. Gdyby więc wyszła kwestia wyjazdu gdzie indziej, to jestem elastyczna. 

  


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
Topic starter  

Kaszuby znam, więc mnie tak nie ciągnie do tego rejonu. Ale jeśli chcecie, to z Wilkami ogarniemy temat - nie wiem jak to wyjdzie, bo żadne z nas nie posiada cech organizatorskich. Stąd też, opcja "Śniardwy" wydaje się bardzo odpowiednia. Milady - nie zostaniesz ze wszystkim sama, bo na pewno Ci pomogę, jakby co.

 


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
Topic starter  

mimo przegadanego tematu wzdłuż i wszerz ciągle nic nie wiemy co do Zlotu 2020 to postanowiłam zebrać wszystko jeszcze raz.

Ze swojej strony, mimo braku doświadczenia, mogę zaproponować taki wariant.

Propozycja 1

 

Kaszuby (organizatorzy: Basia, Aldona, Wilk)

Uczestnicy zadeklarowani: Basia, Aldona, Wilk, Aga, Nietaj + pacholęta, Wowax + Kajetan. A jak pozostałe osoby? Sissi, Emilka, Iryccy, Maruta, Mysi? No i jakie zdanie maja Milady i Kustosz?

Wdzydze

Nad jeziorem Jelenim, Radolnym i Wdzie – jest sporo ośrodków wypoczynkowych, domków i całorocznych domów. Jest w czym wybierać – jeszcze.

Plan wycieczkowych atrakcji: (bez kolejności)

Kajaki Wdą https://www.splywy.pl/wda/wda_dok.htm

Kaszubski Park Etnograficzny – http://www.muzeum-wdzydze.gda.pl/

Wieża Widokowa we Wdzydzach Kiszewskich https://wdzydzkipark.pl/turystyka-2/wieza-widokowa/

Kościółek św. Barbary

Rezerwat Przyrody – kamienne kręgi Odry/Węsiory

Opuszczone lotnisko w Borsku – mały dostępny urbex oraz bunkry

Niedokończony Zamek w Łapalicach

Muzeum/skansen kolejnictwa Kościerzyna] (dodatkowo muzeum akordeonu i starych zabytkowych samochodów)

Będomin – muzeum hymnu

To tylko część najważniejszych punktów – z których cos można wyciapać i wiele dodać. Po drodze od punktu do punktu są jeszcze kaszubskie perełki.

Zajazdy i bary są przy ośrodkach, ale są też po drodze.

Ten teren polecam, bo jest wyjątkowy przyrodniczo (ten skansen!) i dobry na odpoczynek i relaks przy ognisku na leżakach.

Czekam na Wasze opinie i pytania – czas nas nagli.

 

Propozycja noclegu:

https://meteor-turystyka.pl/nadrzeka-borsk,borsk.html

Tego typu domków póki co, jest sporo. Ale większość to ośrodki wczasowe - też w domkach, ale na terenie z dużą ilością osób. 

Więc nie wiem co by było bardziej pożądane. Domek/domki na mniejszym terenie zamkniętym czy w ośrodku wczasowym.


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 

Aldonka, ja tak jak już pisałam, jestem jak najbardziej za Kaszubami!


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
Topic starter  
Wysłany przez: @aga

jestem jak najbardziej za Kaszubami!

Toteż napisałam, że:

Wysłany przez: @aldona

Uczestnicy zadeklarowani: Basia, Aldona, Wilk, Aga, Nietaj + pacholęta, Wowax + Kaj

Pomyślcie chwilę i ustalmy coś w końcu. Na ostatnią chwile zostaną domki z toaletą wspólną na środku placu. 😉

Mimo, że znam te tereny do bólu, i dla mnie to nie jest żaden wyczyn atrakcyjności to w sumie największą radością będzie pokazać Wam to wszystko i trochę głupot naopowiadać np. na temat lotniska w Borsku....a jest w czym wybierać - jedna sensacja goni drugą. 

A dla dzieciaków przy ośrodkach, które już wypatrzyłam jest świetnie zagospodarowany teren zabaw. 

 


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 

Ludzie, odzywajcie się!!!

Bo gdziekolwiek byśmy chcieli jechać, to to jest JUŻ ten czas kiedy powinniśmy podjąć jakieś wiążące decyzje. Jeśli teraz nie zdecydujemy, to za chwile rzeczywiście zostaną nam jakieś 10 kategorii domki, albo pokoje. Teraz jeszcze można wybrać coś fajnego jeśli chodzi o noclegi, ale żeby wybrać to przecież musimy wiedzieć dokąd jedziemy.

Kaszuby? 

Śniardwy? 

Co wolicie?


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
 
Wysłany przez: @milady

.. jeśli mamy być w okolicy jezior to nie tak, że mamy się od nich odcinać. Zaproponowałabym na pewno jednodniowy rejs dla wszystkich z noclegiem np. na Czarcim Ostrowie, na dziko.

Ten wspaniale brzmiący plan jest niestety całkiem oderwany od rzeczywistości. Jeśli nie dysponujesz własnym jachtem, to nikt Ci w długi weekend nie wynajmie łajby na 1 dzień.

Wysłany przez: @aldona

Plan wycieczkowych atrakcji: (bez kolejności)

Bardzo mi się podoba.

Wysłany przez: @aga

Ludzie, odzywajcie się!!!

Odzywamy się. Głosuję na Kaszuby! 

Śniardwy i okolice - żagle

Śniardwy i okolice - bez żagli Kustosz, Milady

Kaszuby- Aga, Basia, Wowax, Aldona

Pojezierze Myśliborskie

Bieszczady

Bory Tucholskie z Kociewiem

Augustów i okolice


OdpowiedzCytat
Mysikrolik
(@mysikrolik)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1974
 
Wysłany przez: @milady
Wysłany przez: @milady

.. jeśli mamy być w okolicy jezior to nie tak, że mamy się od nich odcinać. Zaproponowałabym na pewno jednodniowy rejs dla wszystkich z noclegiem np. na Czarcim Ostrowie, na dziko.

Ten wspaniale brzmiący plan jest niestety całkiem oderwany od rzeczywistości. Jeśli nie dysponujesz własnym jachtem, to nikt Ci w długi weekend nie wynajmie łajby na 1 dzień.

Można tam dopłynąć Sandaczem. 😀 


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3590
 
Wysłany przez: @mysikrolik
Wysłany przez: @milady
Wysłany przez: @milady

.. jeśli mamy być w okolicy jezior to nie tak, że mamy się od nich odcinać. Zaproponowałabym na pewno jednodniowy rejs dla wszystkich z noclegiem np. na Czarcim Ostrowie, na dziko.

Ten wspaniale brzmiący plan jest niestety całkiem oderwany od rzeczywistości. Jeśli nie dysponujesz własnym jachtem, to nikt Ci w długi weekend nie wynajmie łajby na 1 dzień.

Można tam dopłynąć Sandaczem. 😀 

Wyprzedziłeś mnie, Mysi 😀 

To samo miałam napisać.


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
 
Wysłany przez: @mysikrolik

Sandaczem

A co to?


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3590
 
Wysłany przez: @wowax
Wysłany przez: @mysikrolik

Sandaczem

A co to?

Rybacki kuter, którego właściciel już wie, o co chodzi, jak ma grupę płynącą na Fort Lyck 😉 


OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
 

Z żaglami to ma to nie za wiele wspólnego 😁


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3590
 
Wysłany przez: @wowax

Z żaglami to ma to nie za wiele wspólnego 😁

Pełna zgoda 🙂 


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
Topic starter  

Kaszubskie domki, gospodarstwa, stanice - może są w stanie na 1 dzień jacht wypożyczyć. Z tego co wyczytałam, to do dyspozycji gości są łodzie, może tez i jachty? są też kajaki i rowery wodne. Tylko, że niestety moi drodzy, trzeba by było to zamknąć do połowy stycznia. 

A my dalej nie wiemy gdzie jedziemy. 

Wilk też określił się co do Kaszub pozytywnie - chociaż mógłby sam potwierdzić 😉


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 25
Share: