Forum

Notifications
Clear all

Jesienna wycieczka ZNienacka, 3-4.10.2020

Strona 8 / 14

PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4556
 
Wysłany przez: @hebius

Ciekawe, czy ktoś pomyślał, żeby mi wysłać widokówkę z Pułtuska

Kolekcjonujesz pocztówki?

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4556
 

A przy okazji chciałem wszystkim podziękować za spotkanie, nie wszystko udało się obejrzeć ale to nic, bo i frekwencja i pogoda dopisały a to najważniejsze. No i załatwiliście te lisy jako dodatkową atrakcję, dla mnie bomba 😎 

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4496
 
Wysłany przez: @hebius

Ciekawe, czy ktoś pomyślał, żeby mi wysłać widokówkę z Pułtuska

No ba.

Jak mi podasz adres to dostaniesz.

1601802745-20201004_111007.jpg
1601802771-20201004_111012.jpg

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Hebius
(@hebius)
Męber Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3042
 
Wysłany przez: @pawelk
Wysłany przez: @hebius

Ciekawe, czy ktoś pomyślał, żeby mi wysłać widokówkę z Pułtuska

Kolekcjonujesz pocztówki?

Nie tyle kolekcjonuję, co wymusiłem na znajomych, by mi wysyłali z zagranicznych urlopów i wyjazdów turystycznych. Sam też staram się wysyłać kartki, jak gdzieś jestem dłużej, niż dwa dni. Tyle, że mało się ruszam z Kętrzyna, więc proporcje otrzymane/wysłane to jakieś 10/1.

@milady 

To nie masz jeszcze w notesiku? 😀 To zaraz podrzucę na pw.


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4556
 
Wysłany przez: @hebius

Nie tyle kolekcjonuję, co wymusiłem na znajomych, by mi wysyłali z zagranicznych urlopów i wyjazdów turystycznych. Sam też staram się wysyłać kartki, jak gdzieś jestem dłużej, niż dwa dni. Tyle, że mało się ruszam z Kętrzyna, więc proporcje otrzymane/wysłane to jakieś 10/1.

Rozumiem, mamy takich znajomych na Bornholmie, którzy też z rzadka ruszają się poza wyspę ale uwielbiają pocztówki, więc cały świat im wysyła 🙂

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Hebius
(@hebius)
Męber Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3042
 

@pawelk

Bo to frajda, jak się znajduje kartkę w skrzynce. Dlatego wysyłkę życzeń świątecznych też kultywuję. SMS, czy wiadomość na messengerze to jednak nie to samo.


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3590
 

Jesteśmy już w Bydgoszczy.

Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ten weekend.

Milady, Kustoszu, dziękujemy za wspaniałą gościnę w Waszym cudownym azylu w Rio. Czuliśmy się jak na wakacjach.

Wszystkim dziękujemy za przemiłe spotkanie.

Maruto, miło było Cię poznać 🙂

Odczuwam niedosyt. W zasadzie z nikim się dość nie nagadałam.

Czekam już na kolejne spotkanie. Gdzie? Kto to wie? 🙂

Post został zmodyfikowany 4 lata temu przez Yvonne

OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 483
 

Ja również wszystkim dziękuję za spotkanie. 🙂 

„Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna”

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 

My również już w domu. Dziękujemy wszystkim za przemiłe towarzystwo, a Milady i Kustoszowi za gościnę w Rio. Maruto, super że w końcu udało nam się Ciebie poznać.  

Świetna wycieczka. My jeszcze odwiedziliśmy Niewidzialną wystawę. Niecodzienne doświadczenie. Szczerze polecam.


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4496
 

Bardzo udany weekend! Po prostu nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej pogody. Paweł, frekwencja faktycznie dopisała. Naliczyłam, że było nas łącznie 15 i pół osoby (plus trzy psy i jakieś 2 lisy:)). Nie wszystkim udało się być z nami przez cały weekend, ale i tak bardzo się cieszymy, że mogliśmy spotkać się choć na chwilę.

Trochę się obawiałam, że ten Pułtusk okaże się nudny, ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu było zupełnie odwrotnie. Muzeum w ratuszu, drugie malutkie muzeum, w którym mogliśmy zobaczyć meteoryty, zamek, bazylika, rynek ze starą zabudową miasteczka no i kompletne zaskoczenie jakim były dawne koszary - mega urbex! Udało nam się jeszcze skoczyć na szybki spacer po Serocku. Dalsza część spotkania odbywała się już w Rio.

Następnego dnia śniadanie zjedliśmy we Wrzeniu Świata. Po śniadaniu musieliśmy już pożegnać się z Yvonne. Wybraliśmy się więc z Marutą na spacer do atrakcji, którą polecał nam Hebius. Była jeszcze Niewidzialna wystawa, na którą ja jednak nie weszłam i długi spacer po starówce i bulwarach wiślanych.

1601844482-IMG_9880.jpg
1601844502-IMG_9938.jpg
1601844516-IMG_9943.jpg
1601844535-20201003_193323.jpg

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Bardzo sympatyczny weekend. Nie tylko wycieczka do Pułtuska, ale i afterparty i kolejny dzień w Warszawie. Skład się zmieniał, ale udało się spotkać naprawdę w sporym gronie. Fajnie, że byliście, miło nam było gościć was u siebie. Notabene okazuje się, że istnieje potrzeba kolejnej wycieczki, tym razem już do samej stolicy:) Czyli do następnego razu.

We "Wrzeniu Świata" zawrzało już od progu, ponieważ obsługa miła inaczej podniosła nam z rana ciśnienie. Poza tym, klimatyczne miejsce. I kupiłem sobie książkę, którą wypatrzyła Yvonne.

1601892863-ZN-2.jpeg

Było i tak, że czarne chmury zawisły nad naszymi głowami, ale na pogodę nie możemy narzekać. Piękny, październikowy weekend i złota jesień polska. 

1601892978-ZN-3.jpeg

"Niewidzialna Wystawa" jest świetna. Więcej nie możemy gadać bo nam zabronili:) Tutaj na zdjęciu, Aga, Nietajenko i Kustosz, w trakcie zwiedzania wystawy:)

1601893010-ZN-1.jpeg

OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4556
 
Wysłany przez: @kustosz

Notabene okazuje się, że istnieje potrzeba kolejnej wycieczki, tym razem już do samej stolicy:)

Jeśli ktoś by miał ochotę, to jest okazja do legalnego zajrzenia do Wolskich Rotund. Wprawdzie jest tam instalacja artystyczna ale akurat ciekawa wizualnie i istnieje możliwość zrobienia fajnych zdjęć. My planujemy wybranie się tam w niedzielę 11 października. Chcielibyśmy zacząć rano gdy nie będzie tłumów czyli ok. 10.

https://wolskierotundy.pl/wystawa-w-wolskich-rotundach/

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 

Kustoszu, świetna fota z Niewidzialnej Wystawy, tylko takie włosy nie do końca mam ułożone 😉 


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 

Poczytałam trochę o tych koszarach w Pułtusku. Wychodzi na to, że od powstania (lata 1880-1890) aż do 2001 roku koszary były wykorzystywane przez wojsko.  W 2005 roku zakupił je prywatny inwestor i od tamtej pory popadają w ruinę. Coś takiego powinno być karalne, a nie tam jakieś chodzenie z wykrywką. Przecież to już jest nie do odtworzenia. To co się zniszczyło, zostało utracone bezpowrotnie. I chyba nie ma widoków na szybką poprawę obecnej sytuacji. W każdym razie nie znalazłam w sieci takich informacji. 


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4496
 

Dziewczyny, sprawdźcie czy któraś z was nie zostawiła u nas przypadkiem eleganckiego staniczka. Jeśli to żadna z was to będę musiała eksmitować Kustosza.:)

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Nietajenko
(@nietajenko)
Kopię w gruncie rzeczy Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1023
 
Wysłany przez: @milady

Dziewczyny, sprawdźcie czy któraś z was nie zostawiła u nas przypadkiem eleganckiego staniczka.

No i wydało się, to ja. 😇 

 

 

 

Kustoszu, mam nadzieję, że jakoś cię wybroniłem. 😉 

Cała naprzód ku nowej przygodzie!
Taka gratka nie zdarza się co dzień
Niech piecuchy zostaną na brzegu
My odpocząć możemy i w biegu!


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4556
 
Wysłany przez: @aga

  W 2005 roku zakupił je prywatny inwestor i od tamtej pory popadają w ruinę.

Ja za to znalazłem wywiad z żoną inwestora - miasto też startowało do zakupu i nie przebili prywaciarza więc, żona sugeruje, po złości, nie chcieli wydać warunków zabudowy. Inwestor w tej sytuacji zrezygnował z ochrony ogrodzonego obiektu (3,8 tysiąca miesięcznie) a reszty dokonali okoliczni mieszkańcy włącznie z likwidacją ogrodzenia...

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Hebius
(@hebius)
Męber Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3042
 
Wysłany przez: @kustosz

We "Wrzeniu Świata" zawrzało już od progu, ponieważ obsługa miła inaczej podniosła nam z rana ciśnienie.

Jak to - miła inaczej? Proszę o szczegóły. 


OdpowiedzCytat
Nietajenko
(@nietajenko)
Kopię w gruncie rzeczy Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1023
 
Wysłany przez: @hebius

Jak to - miła inaczej? Proszę o szczegóły.

Takie miejsce jak tamto wymaga odpowiedniej oprawy również ze strony obsługi. Tutaj niestety tej oprawy zabrakło. 

Cała naprzód ku nowej przygodzie!
Taka gratka nie zdarza się co dzień
Niech piecuchy zostaną na brzegu
My odpocząć możemy i w biegu!


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4496
 

Albo to nam po prostu źle z oczu patrzy, na przykład Maruta ma z tego co wiem zupełnie inne odczucia.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 14
Share: