Forum

Kłamstwo doskonałe ...
 
Notifications
Clear all

Kłamstwo doskonałe (2019)


PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4520
Topic starter  

Amerykańska... komedia sensacyjna?, dramat? 3 in 1? chyba to ostatnie, trochę komedii, trochę sensacji w tle dramat. Zaskakujące rozwiązanie. Dobra rola Helen Mirren. No i zawsze lubię sceny z moich ulubionych miast a Londyn był zawsze nie pierwszym miejscu (pozostałe dwa to Madryt i Tokio).

Zaczyna się nudno - starsza pani umawia się na internetową randkę ze starszym panem, widzimy, że oboje trochę naginają fakty (jak to bywa na takich spotkaniach - real jest zazwyczaj inny niż Internet). Później akcja rozwija się szybciej, zaskakujące zwroty akcji nie pozwalają już się nudzić.

Warto obejrzeć.

Twtter is a day by day war


Cytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 

To też obejrzeliśmy.

Paweł ma rację, że warto. Dobry, dość zaskakujący film.

Ciekawa fabuła, dobrze obsadzone role, piękne kostiumy i scena, na której dzieją się wydarzenia.

Jedynym minusem był dla mnie brak dżentelmeńskiej klasy głównego bohatera, która nadałaby mu bardziej elegancki sznyt i zapewniłaby mu kibicowanie widzów. A przynajmniej moje.

Widziałabym tutaj kogoś w stylu Arsena Lupin, a nie takiego powierzchownego, gruboskórnego, byle jakiego rzezimieszka.

Natomiast Helen Mirren wspaniała.

Post został zmodyfikowany 3 lata temu przez Yvonne

OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4520
Topic starter  
Wysłany przez: @yvonne

Jedynym minusem był dla mnie brak dżentelmeńskiej klasy głównego bohatera, która nadałaby mu bardziej elegancki sznyt i zapewniłaby mu kibicowanie widzów. A przynajmniej moje.

Coś w tym jest co napisałaś. To jest taki brak pełnego happy end'u w tym filmie. Ale może o to chodziło?

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 
Wysłany przez: @pawelk
Wysłany przez: @yvonne

Jedynym minusem był dla mnie brak dżentelmeńskiej klasy głównego bohatera, która nadałaby mu bardziej elegancki sznyt i zapewniłaby mu kibicowanie widzów. A przynajmniej moje.

Coś w tym jest co napisałaś. To jest taki brak pełnego happy end'u w tym filmie. Ale może o to chodziło?

Też się nad tym zastanawiałam. Że może takie było założenie. Może dzięki temu wyszło mniej schematycznie?

Dziękuję za polecenie filmu 🙂

Co jeszcze ciekawego oglądałeś ostatnio?


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4520
Topic starter  
Wysłany przez: @yvonne

Co jeszcze ciekawego oglądałeś ostatnio?

Wczoraj mi się skończył darmowy dostęp, więc tylko przeleciałem wszystkie 007, których wcześniej nie obejrzałem 🙂 Spróbuję jeszcze uruchomić na kolejny miesiąc to może coś dodam do katalogu "obejrzane".

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Share: