Forum

9 kompania (2005)
 
Notifications
Clear all

9 kompania (2005)


PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4530
Topic starter  

to rosyjski film pokazujący losy grupy poborowych, którzy na ochotnika pojechali na wojnę w Afganistanie. Twórcy bardzo dobrze pokazują tragizm tego co się tam działo, kilkumiesięczne przeszkolenie ludzi wyrwanych ze swojego życia - szkoły pedagogicznej, medycznej, artystycznej i wysłanie ich na wojnę, bardzo okrutną wojnę, w której nikt nie brał jeńców.

Dla mnie to specjalny film, bo miałem okazję poznać radzieckiego komandosa z Afganistanu. Jego życie było jeszcze bardziej skomplikowane, bo nie tylko koszmary wojny powodowały, że trzymał broń w domu ale jeszcze przy okazji rozpadu Związku Radzieckiego został bezpaństwowcem - był Rosjaninem z Krymu, gdy przyjechał do Polski miał paszport radziecki, po rozpadzie, Ukraińcy nie chcieli mu wydać nowego paszportu bo jest ruskiem, a Rosjanie też nie, bo miał adres na Krymie. Facet potrafił w wyskoku dotknąć pełną stopą sufitu w mieszkaniu, a pięścią wybił przednią szybę w autokarze. W przeciwieństwie do bohaterów tego filmu on był profesjonalistą. Może dlatego przeżył.

Twtter is a day by day war


Cytat
Wilk1984
(@wilk1984)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 245
 

O to muszę obejrzeć film 


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Ocena 7,8 na Filmwebie czyli nie najgorzej. Trza obejrzeć bo temat ciekawy. No i dawno nie widziałem ruskiego filmu:)


OdpowiedzCytat
Share: