Forum

Notifications
Clear all

Funkcjonalności forum

Strona 6 / 9

Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
 

@pawelk

U mnie cały czas jest po staremu, jak wchodzę na temat, w którym są nieprzeczytane posty pokazuje mi ostatni, a nie pierwszy nieczytany.

 


OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 478
 

Przed chwilą sprawdziłem, wchodząc z forum w post z ikonką "new" dostaję pierwszą stronę tematu. Sprawdzone w dwóch tematach, aczkolwiek może to mieć związek z tym, że poprzednie posty w obu tematach były dawno temu.

Tak czy siak trochę niedeterministycznie to działa 🙄 . Miejmy nadzieję że będzie kolejna poprawka, zwłaszcza że konieczność chodzenia po forum żeby wyłuskać nieprzeczytane posty jest taka sobie, logicznie taka funkcjonalność powinna byc na liście nieprzeczytanych... 🤔 

„Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna”

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4518
 

Trudno mi się odnieść, bo u mnie na obu komputerach i telefonie działa poprawnie. Ale tak, przyda się jeśli to skakanie będzie działało na liście nieprzeczytanych. 

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Nietajenko
(@nietajenko)
Kopię w gruncie rzeczy Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1023
 

Funkcjonalność funkcjonalnością, ale bez ludzi to i nawet najlepsza maszyna nie zadziała. Witamy zatem na naszym forum nowego moderatora, a właściwie idąc z duchem czasu i emancypacji - moderatorkę. Brawo Milady! 🙂

Cała naprzód ku nowej przygodzie!
Taka gratka nie zdarza się co dzień
Niech piecuchy zostaną na brzegu
My odpocząć możemy i w biegu!


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 
Wysłany przez: @nietajenko

Funkcjonalność funkcjonalnością, ale bez ludzi to i nawet najlepsza maszyna nie zadziała. Witamy zatem na naszym forum nowego moderatora, a właściwie idąc z duchem czasu i emancypacji - moderatorkę. Brawo Milady! 🙂

No nareszcie!!! Jak już to kilkakrotnie pisałam, uważam, że Milady powinna być modem od samego początku! Ale, jak to mówią, lepiej późno niż wcale. 


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Milko, dobrze, że się w końcu zdecydowałaś. Bardzo się przydasz.


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Oj Nietaj, Nietaj. Dzięki, słyszałam, że była wiele tygodni temu rozmowa na ten temat, ale przecież teraz to już raczej nieaktualne, więc proszę mi tu nie wprowadzać rozgardiaszu i nie wyskakiwać jak Filip z konopi i przywrócić mi pierwotną funkcję.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
 
Wysłany przez: @milady

więc proszę mi tu nie wprowadzać rozgardiaszu i nie wyskakiwać jak Filip z konopi i przywrócić mi pierwotną funkcję.

😛😛😛


OdpowiedzCytat
Nietajenko
(@nietajenko)
Kopię w gruncie rzeczy Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1023
 
Wysłany przez: @milady

i przywrócić mi pierwotną funkcję.

Tia 🙂

Cała naprzód ku nowej przygodzie!
Taka gratka nie zdarza się co dzień
Niech piecuchy zostaną na brzegu
My odpocząć możemy i w biegu!


OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 478
 

Heja. Odzywam się w temacie konkursownika, ponieważ swego czasu parę osób pytało mnie w tej kwestii. Trochę zgłębiłem temat i jest tak:

1. "Stare" forum oparte na phpbb miało taką fajną cechę, że dawało się - z tematu - pobrać posty począwszy od postu o danym numerze, niezależnie od podziału na strony. Konkursownik z tego korzystał, próbując za każdym razem pobrać post o numerze o jeden większym niż ostatni napisany, co oznaczało, że jeśli nic się nie pojawiło, to ściągana była pusta strona, co w znikomym stopniu obciążało forum. A jeśli się coś pojawiło, to był to jeden, góra kilka postów, a nie cała (w wariancie pesymistycznym) strona, dzięki temu narzut na wyrenderowanie był mniejszy. Dlatego konkursownik mimo "strzelania" co sekundę w forum nie zabijał go, i w sumie ludzie z paluchem na F5 obciążali forum dużo bardziej , zwłaszcza pod koniec strony.

2. Analizując linki na tym forum, nie znalazłem takiej możliwości (być może jest, trzeba by przeanalizować źródła, ale a) nie mam źródeł, b) nie mam aż tyle czasu, c) mam alergię na PHP). Wygląda na to, że można ściągać tylko stronami (pobieranie konkretnego postu z listy ostatnich działa niestety tak że pobiera całą stronę i jest skok do odpowiedniego "anchor-a" w tekście). W tej sytuacji użycie konkursownika w momencie, kiedy zbliżamy się do końca strony, zajeżdżało by dosyć mocno forum. Nie wiem jak bardzo i bez rozpoznania bojem się nie dowiemy. Być może nie byłoby to szczególnie zauważalne, a być może wszystko by stanęło. 

3. Wordpress z tego co wiem udostępnia REST-owe API. Ale forum to zdaje się jakiś dodatkowy plugin. Jeżeli plugin też ma jakieś API umożliwiające pobieranie pojedynczych postów i postowanie, to można by tego użyć i to byłoby nawet dużo lepsze rozwiązanie. Bo konkursownik na starym forum działa w sumie trochę bez sensu - najpierw forum pracowicie tworzy html-kę strony z postami, a potem konkursownik z tego wydłubuje treści postów a resztę wyrzuca. Ale bez modyfikacji kodu forum nie dało się tam zrobić tego inaczej. Gdyby było API, to byłoby to dużo mniej obciążające dla serwera i dla przeglądarki w sumie też. Pytanie czy jest? 

4. Biorąc pod uwagę, że konkursownik w sumie działa trochę jak czat - posty dociągają się same + jest okienko do postowania - może najlepszym rozwiązaniem na tym forum byłoby skorzystanie z jakiegoś gotowego pluginu czatowego. Plugin ten musiałby mieć możliwość definiowania pokoi/kanałów/topików (jak go zwał tak go zwał) - wtedy każdy konkurs dostawałby własny -  i musiałby zachowywać historię, co jest dosyć istotne choćby dla sprawdzającego i dla uczestników np. w celu składnia reklamacji. Nie wiem, czy coś takiego istnieje, nie siedzę w klimatach wordpressowych. Wadą tego rozwiązania byłoby to, że  efekt sesji konkursowej nie byłby dostępny jako wątek na forum, chyba żeby jakoś to importować ręcznie.

Pozdrawiam

i.

„Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna”

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Irycki, dzięki za info. Skłamałbym mówiąc, że wszystko zrozumiałem, ale wnioski są jasne. Liczę, że Paweł, jako osoba najbardziej kompetentna, zabierze głos w tej sprawie w stosownym czasie, bo teraz ma chyba inne rzeczy na głowie. A i sprawa usprawnienia konkursów szybkich nie wydaje się pilna wobec nikłego zainteresowania taką formą zabawy, przynajmniej w tej chwili.


OdpowiedzCytat
Yvonne
(@yvonne)
Member Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3580
 

Coś się chyba zmieniło w ustawieniach.

Wcześniej byłam prawie cały czas zalogowana na telefonie. A teraz co chwilę mnie wywala i muszę się logować praktycznie za każdym razem, jak chcę wejść na forum.

Czy to tylko u mnie czy u wszystkich?


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4518
 

Nie zauważyłem żadnej różnicy u siebie.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Hebius
(@hebius)
Męber Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3018
 

A ja zauważyłem różnicę w powiadomieniach wysyłanych mailem. Kiedyś miałem tylko tylko informacje, że w temacie który śledzę pojawił się nowy wpis, coś typu:

1585346164-Opera-Zrzut-ekranu_2020-03-27_225232_pocztaonet_pl_.png
 
Od kilku dni dostaję maila z całym wpisem. I już nawet na forum nie muszę zaglądać jeśli nie chcę odpowiedzieć.

OdpowiedzCytat
Wowax
(@wowax)
Wcale nie taki zły
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2493
 

Po chwili nieobecności zauważyłem, że tematy oznaczone ,,new,, otwierają się na dwa sposoby: albo na pierwszym nowym poście, albo, i to niestety jest częstsze-na pierwszym poście tematu, co mocno zniechęca do przewijania, szczególnie jak temat ma kilkadziesiąt stron. Da się z tym coś zrobić?


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4518
 
Wysłany przez: @wowax

Po chwili nieobecności zauważyłem, że tematy oznaczone ,,new,, otwierają się na dwa sposoby: albo na pierwszym nowym poście, albo, i to niestety jest częstsze-na pierwszym poście tematu, co mocno zniechęca do przewijania, szczególnie jak temat ma kilkadziesiąt stron. Da się z tym coś zrobić?

Nie. Widzę, że przy kolejnych aktualizacjach kombinują z tymi nieprzeczytanymi postami i coraz bardziej im nie wychodzi.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

Przestały pojawiać się powiadomienia o privach. Też tak macie. Chodzi mi o te na forum, a nie o mailowe.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3523
 

Nie wiem, bo żadnego priva ostatnio nie dostałam 🙄 


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
Topic starter  

@maruta

Już dostałaś:)


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3523
 

I mi się przy dzwoneczku pojawiło 😊 


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 9
Share: