Forum

Notifications
Clear all

Sylwester 2021

Strona 2 / 2

Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @wilk1984

wchodzę w ciemno 

I słusznie, bo jak coś znajdę w tym klimacie, to raczej bez prądu będziemy i bieżącej wody 🙂

Na razie poddaję się z szukaniem miejscówki. Rozpiętość cenowa jest dość duża a wszystko uwarunkowane jest ilością osób. No i jeśli taki domeczek chcielibyśmy mieć na własny użytek, to w większości ofert należy zapłacić za maksymalną liczbę gości i dopiero to wszystko podzielić....i tu zaczynają się schody, bo nie potrzebny nam domek na 25 osób 🙂


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Hej, wydaje mi się, że wolny jest jeszcze dworek Andrzejówka w Gardzieniu nad Jeziorakiem. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba kiedyś nocowali tam Iryccy. Ceny chyba były ok. Aldona, Aga, Nietaj, Wilk, Basia, Kustosz i ewentualni chętni dajcie znać czy byłoby ok, mogę tam jutro zadzwonić zorientować się czy wolne i ponegocjować.

https://dworek-andrzejowka.pl/

Post został zmodyfikowany 3 lata temu 2 times przez Milady

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 478
 
Wysłany przez: @milady

dworek Andrzejówka w Gardzieniu nad Jeziorakiem. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba kiedyś nocowali tam Iryccy

Hmm... w zasadzie tak, ale... 

Po primo, właściciel nie był Andrzej, tylko chyba Zbyszek;

Po secundo, na googlu całość wygląda jak po dużym remoncie.

Wniosek - zostało to kupione i przebudowane, więc moje dobre wspomnienia z tego miejsca w tej sytuacji są mało istotne. Może być zupełnie inaczej. Nie mówię, że gorzej, może lepiej, ale to już jest inne miejsce. Wygląda na bardziej exclusive niż ja to pamiętam.

 

Dla porównania moja fotka tamtego miejsca. Bardzo podobna perspektywa co zdjęcie które wyświetla się w googlu jako pierwsze dla tego obiektu. Można porównać.

 

1632759768-gardzien.jpg

„Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna”

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

To w końcu są chętni na tego Sylwestra czy nie? Zaraz to już nie będzie dokąd pojechać.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @kustosz

To w końcu są chętni na tego Sylwestra czy nie?

No właśnie.... bo ja jakoś tego nie widzę póki co. Wiemy ile osób będzie? 

Moi drodzy....może nic na siłę. 


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @aldona

Moi drodzy....może nic na siłę. 

Nic na siłę. Ruch tu jak na Marszałkowskiej czyli rozumiem, że odpuszczamy.


OdpowiedzCytat
Wilk1984
(@wilk1984)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 244
 

Ja tak, czekam na propozycję


OdpowiedzCytat
Alex123
(@alex123)
Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 10
 

Cześć!

w nawiązaniu do poprzednich wypowiedzi, mogę potwierdzić że ten Dworek w Gardzieniu ma nowych właścicieli od września 2020 r. Andrzej i Joanna. Stąd obecna nazwa.


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @alex123

Cześć!

w nawiązaniu do poprzednich wypowiedzi, mogę potwierdzić że ten Dworek w Gardzieniu ma nowych właścicieli od września 2020 r. Andrzej i Joanna. Stąd obecna nazwa.

Cześć, trza będzie zbadać przy jakiejś okazji bo z tegorocznego Sylwestra raczej nici.


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  
Wysłany przez: @kustosz

bo z tegorocznego Sylwestra raczej nici.

Myślę, że masz rację. Szału z propozycjami nie ma, chyba nikt nie znalazł żadnej fajnej miejscówki, poza tym  coronavirus znowu w natarciu, więc trudno cokolwiek planować.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3526
 

U mnie Sylwek odpadał, więc się nie wypowiadałam. Ale jakbyście wybrali się do Warszawy zimową porą to można urządzić forumowe oglądanie iluminacji/szopek/straganów z grzanym winem 😉


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Aga, także za często tu głosu nie zabierałaś. 🤔 

Wysłany przez: @maruta

Ale jakbyście wybrali się do Warszawy zimową porą to można urządzić forumowe oglądanie iluminacji/szopek/straganów z grzanym winem

A kiedy w tym roku rusza iluminacja? Słyszałam też, że jest jakiś Królewski Ogród Światła. Rzeczywiście coś takiego działa?

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
irycki
(@irycki)
Pan Motocyklik Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 478
 

Zgodnie z tym:

https://warsawnow.pl/swiateczna-iluminacja-warszawy-2021/

"Inauguracja iluminacji odbędzie się w pierwszy weekend grudnia 2021 roku. Zakończenie iluminacji nastąpi 15 lutego 2022 roku. "

 

 

A Królewski Ogród Światła, z tego co widzę to Wilanów:

https://www.wilanow-palac.pl/krolewski_ogrod_swiatla_czesto_zadawane_pytania.html

 

„Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna”

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @maruta

...to można urządzić forumowe oglądanie iluminacji/szopek/straganów z grzanym winem

Fajny pomysł, zwłaszcza, że jest już pewna tradycja w tym względzie. Jakby co, my z Milady w weekend inauguracji (pierwszy tydzień grudnia) nie możemy. Ale 11-12 grudnia albo 18-19 grudnia bardzo chętnie.


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  
Wysłany przez: @milady

Aga, także za często tu głosu nie zabierałaś. 🤔 

Przecież wcale nie twierdzę, że było inaczej. Stwierdziłam tylko fakt, a nie wystosowałam krytykę. 


OdpowiedzCytat
Teresa van Hagen
(@teresa-van-hagen)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 1926
 
Wysłany przez: @milady

Słyszałam też, że jest jakiś Królewski Ogród Światła. Rzeczywiście coś takiego działa?

Zdecydowanie jest i zdecydowanie warto zobaczyć 🙂 Najlepiej chyba zobaczyć kolejno Wilanów, Łazienki i Trakt Królewski. W Wilanowie dotąd były biletowane pokazy o konkretnych porach.


OdpowiedzCytat
Maruta
(@maruta)
Member Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3526
 

Nigdy nie wybrałam się na iluminację w Wilanowie, choć kusiła. Za duża wyprawa zimową nocą i komunikacją miejską 😆 


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

Byłam w tym roku w lutym. Było tak potwornie zimno, że myślałam o zamarznięciu na wieki. Byłam odpowiednio przyodziana ale i tak to nie pomagało. Wejścia były biletowane na konkretną godzinę. 

 


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Z kolei w Łodzi w Parku Źródliska zorganizowano Park Miliona Świateł. W pierwszej chwili chciałam się wybrać ale cena 35 zł/os za wejście do parku z lampkami to zdecydowana przesada.

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2
Share: