Forum

Notifications
Clear all
Poll results: Najładniejsze zdjęcie miesiąca- kwiecień 2022
Voter(s): 8
Poll is closed maj 06, 2022
Zdjęcie 1- Zielone tu, zielone tam  -  votes: 3 / 37.5%
3
37.5%
Zdjęcie 2- A miało już być wszystko zielone  -  votes: 1 / 12.5%
1
12.5%
Zdjęcie 3- kapusta czy nie kapusta?  -  votes: 4 / 50%
4
50%

Konkurs fotograficzny "Najładniejsze zdjęcie miesiąca"- kwiecień 2022

Strona 1 / 2

Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  

XXXIII tura konkursu fotograficznego, czyli ta kwietniowa, będzie ostatnią prowadzoną przeze mnie. Bardzo mnie cieszy, że konkurs przypadł Wam do gustu i przez tyle miesięcy mogliśmy wspólnie bawić się zarówno w cykanie fotek jak i później w wybieranie tej jednej jedynej, najładniejszej. Jeśli ktokolwiek zechce przejąć konkurs to będzie mi niezmiernie miło. Jeśli jednak nie, no cóż wszystko co dobre kiedyś się kończy. A teraz do rzeczy. 

Zwycięzca tury lutowej PawelK zaproponował abyśmy w kwietniu uwieczniali na naszych konkursowych zdjęciach "wszystko zielone". 

Zasady ogólne konkursu można znaleźć TU

W tym miesiącu mamy trzy prace konkursowe, czyli głosujemy na jedną z nich, a na oddanie głosu mamy tradycyjnie pięć dni (czyli do 06.05. 2022 do godz. ok 19.45). 

Zdjęcie 1- Zielone tu, zielone tam

1651426836-Zdjecie-1.jpg
 
 
Zdjęcie 2- A miało już być wszystko zielone
1651426906-Zdjecie-2.jpeg
 
 
Zdjęcie 3- kapusta czy nie kapusta?
1651427032-Zdjecie-3.jpg

Cytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  

Głosowanie zakończone i mogę oficjalnie ogłosić, że najwięcej punktów w ostatniej turze konkursu fotograficznego oraz tytuł "Najładniejszego zdjęcia kwietnia 2022" otrzymało Zdjęcie 3- kapusta czy nie kapusta?- autor PawelK. 

3 punkty zdobyło (dziękuję bardzo 🙂 ) Zdjęcie 1- Zielone tu, zielone tam- autor Aga 

1 punkt dostało Zdjęcie 2- A miało już być wszystko zielone- autor Milady

Serdecznie gratuluje Pawle, nie pierwszy to przecież raz kiedy Twoje zdjęcie okazuje się być tym najładniejszym (najlepszym). 

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się bawić razem ze mną w konkursie fotograficznym. Dziękuję zarówno tym, którzy wystawiali w konkursie swoje prace, jak i tym, którzy wybierali te najładniejsze. Mam nadzieję, że bawiliście się dobrze i miło będziecie wspominać ten konkurs. 

Tak jak pisałam już wcześniej, jeśli ktokolwiek zechce poprowadzić dalej konkurs, to będzie mi bardzo miło. Ja jeszcze raz wszystkim dziękuję 🙂


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4500
 
Wysłany przez: @aga

Serdecznie gratuluje Pawle, nie pierwszy to przecież raz kiedy Twoje zdjęcie okazuje się być tym najładniejszym (najlepszym). 

Dzięki, dzięki.

Wysłany przez: @aga

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się bawić razem ze mną w konkursie fotograficznym. Dziękuję zarówno tym, którzy wystawiali w konkursie swoje prace, jak i tym, którzy wybierali te najładniejsze. Mam nadzieję, że bawiliście się dobrze i miło będziecie wspominać ten konkurs. 

Szkoda ale może rzeczywiście trochę trzeba przystopować?

Wysłany przez: @aga

Tak jak pisałam już wcześniej, jeśli ktokolwiek zechce poprowadzić dalej konkurs, to będzie mi bardzo miło. Ja jeszcze raz wszystkim dziękuję

W związku z tym mam kilka innych pomysłów. Poddaję pod rozwagę:

1. foto-reportaż wakacyjny. To by był pewnie jednorazowy strzał, chyba że się spodoba i będą chętni, to później można zrobić kolejne temat. Wyobrażam sobie, że by był to zestaw 4-6 zdjęć i opisy do nich, które by stanowiły zamkniętą całość. Termin, na taki zestaw to pewnie koniec września, bo nie wszyscy muszą wakacjować się w lipcu i sierpniu. Lub

2. Forma zabawy w dopisywanie tekstów w dymku. Ja bym wystawił pierwsze zdjęcie, a później zwycięzca wystawia swoje. Dymki mogą być dwojakiego rodzaju - wypowiedź lub myśl. Np. coś takiego.

 

1651934157-Kon1.png

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Jeden pomysł nie przeszkadza drugiemu, ale łatwiej będzie znaleźć chętnych na nr 2. Ale jak by to miało wyglądać? Zdjęcie to samo i tylko wymyślamy dymki? Był taki konkurs dawno temu w Relaxie.


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4500
 
Wysłany przez: @kustosz

Zdjęcie to samo i tylko wymyślamy dymki? Był taki konkurs dawno temu w Relaxie.

Tak, zdjęcie to samo. Pomysł nie jest mój. Można zrobić to łatwo, czyli miejsce dymku jest wskazane przez organizatora, lub trudniej, uczestnik sam musi zaproponować. W drugim przypadku zdjęcia powinny być bardziej kreatywne.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @pawelk

Tak, zdjęcie to samo.

Można, tylko to już nie będzie konkurs foto. W oparciu o ten pomysł ja wolałbym konkurs samochodzikowy. Bierzemy dowolną ilustrację z książki, taką z potencjałem, i wymyślamy treść dymku nawiązującą do powieści. Dawno nic samochodzikowego nie było. 

Coś w ten deseń:

1651938938-nda.jpg

OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4500
 
Wysłany przez: @kustosz

Można, tylko to już nie będzie konkurs foto. W oparciu o ten pomysł ja wolałbym konkurs samochodzikowy. Bierzemy dowolną ilustrację z książki, taką z potencjałem, i wymyślamy treść dymku nawiązującą do powieści. Dawno nic samochodzikowego nie było. 

Coś w ten deseń:

Jeśli ilustrację z książki to raczej nie nawiązującą do powieści, bo przy nawiązującej może być ciężko o unikalność. Twój przykład właśnie pokazuje, że gdy na ilustracji będzie Bigos, to pewnie połowa uczestników by dodała ten cytat.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

Mi się tak skojarzyło:

 

1651946376-Bez-nazwy.jpg
 
Ewentualnie:

 - Pojdze do dom, boś ochlany.

 - Caf się, babo - jo pijany?

Zawsze dodatkowo można by było zgadywać skąd te cytaty w dymkach 🙂

 

 
Ale pomysły na nowe konkursy mi się podobają.
Post został zmodyfikowany 2 lata temu 2 times przez Aldona

OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @pawelk

Jeśli ilustrację z książki to raczej nie nawiązującą do powieści, bo przy nawiązującej może być ciężko o unikalność. Twój przykład właśnie pokazuje, że gdy na ilustracji będzie Bigos, to pewnie połowa uczestników by dodała ten cytat.

Oj, tam to tylko przykład, przygotowany zresztą kiedyś z innej okazji.

Wysłany przez: @aldona

Mi się tak skojarzyło:

 

1651946376-Bez-nazwy.jpg
 

O, i o to właśnie chodzi.


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4500
 
Wysłany przez: @kustosz

O, i o to właśnie chodzi.

No właśnie, czyli nie z PS.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Milady
(@milady)
. Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4494
 

Aga, tak jak pisałam wcześniej mam nadzieję, że to będzie tylko wakacyjna przerwa i powrócisz jeszcze do prowadzenia konkursu. 

Co do pomysłów PawlaK to jestem bardzo chętna wersję drugą, z dymkami. 🙂 

Ps. Paweł, na twoim zdjęciu to jest kapusta czy nie jest?

W domu obiad smakuje najlepiej i jest najtańszy.
Zbigniew Nienacki "Raz w roku w Skiroławkach"


OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 

Ja jestem chętny na cokolwiek na co będą jacyś inni chętni.


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4500
 
Wysłany przez: @milady

Ps. Paweł, na twoim zdjęciu to jest kapusta czy nie jest?

Podobno to to

Smagliczka – rodzaj roślin należący do rodziny kapustowatych.

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  
Wysłany przez: @milady

Aga, tak jak pisałam wcześniej mam nadzieję, że to będzie tylko wakacyjna przerwa i powrócisz jeszcze do prowadzenia konkursu. 

Raczej nie, ale może Ty zechcesz, np. po wakacjach dalej go pociągnąć?


OdpowiedzCytat
Aga
 Aga
(@aga)
Kierowniczka Zamieszania Potwierdzony
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 3023
Topic starter  
Wysłany przez: @pawelk

W związku z tym mam kilka innych pomysłów. Poddaję pod rozwagę:

1. foto-reportaż wakacyjny. To by był pewnie jednorazowy strzał, chyba że się spodoba i będą chętni, to później można zrobić kolejne temat. Wyobrażam sobie, że by był to zestaw 4-6 zdjęć i opisy do nich, które by stanowiły zamkniętą całość. Termin, na taki zestaw to pewnie koniec września, bo nie wszyscy muszą wakacjować się w lipcu i sierpniu.

Bardzo fajny pomysł, chętnie bym wzięła udział. Tym bardziej, że rzeczywiście mógłby to być temat rozwojowy, gdyby się spodobał oczywiście.


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

No nie mogłam sie powstrzymać

 

 

1652116419-4a.jpg

OdpowiedzCytat
Kustosz
(@kustosz)
Pan Samolocik Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 8805
 
Wysłany przez: @aldona

No nie mogłam sie powstrzymać

I słusznie. Dobre:)


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 

To kiedy rusza konkurs?


OdpowiedzCytat
PawelK
(@pawelk)
Member Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 4500
 
Wysłany przez: @aldona

To kiedy rusza konkurs?

Ale który konkurs. Bo wyszły trzy:

1. reportaż wakacyjny

2. zdjęcie i dymki

3. obrazek z PS i dymki

 

Twtter is a day by day war


OdpowiedzCytat
Aldona
(@aldona)
... Moderator
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 5962
 
Wysłany przez: @pawelk

Ale który konkurs. Bo wyszły trzy:

Reportaż wakacyjny jak sama nazwa wskazuje odbędzie się po wakacjach - oczywiście dobrze by było rozpisać zasady itd. żeby sobie coś tam powoli kombinować.

A co do pozostałych, to w zasadzie można by już zaczynać. 


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2
Share: